kemer takamıyorum

merhaba, kemer kullanmam gereken zaman kemer kullanamıyorum. çünkü kemerin tokasında bulunan metal derime temas ettiği zaman alerji oluyor. kaşınmaya başlıyor o bölge ve kızarıyor. dayanılmaz bir kaşıntı.

bu yüzden yaklaşık 1 yıldır kemer kullanamıyorum. çocukken böyle bir olayım yoktu, hatta 5-6 sene öncesine kadar böyle bir sıkıntım yoktu. sonra ne olduysa metal alerjim iyice arttı. zaten gümüş ya da altın olmayan hiçbir şey takamıyorum.

aynı şekilde saat, kolye, bileklik gibi. paslanmaz çelik, çok kaliteli olursa eğer takabiliyorum. kafayı yiyeceğim, ne yapmam gerekiyor?

teşekkürler.

kemer tokasının metal kısmına hiç dokunmadan takabiliyorsun kemeri ben sorunu tam olarak anlayamadım?
o kemerim iplikli kısmı rahatszı ediyorsa kemeri kaplatabilirsin

edit: ya hay kafam ben emniyet kemeri olarak düşünüyorum plasitik tokalı kemerlerden bakabilirsin olmadı omuzlardan gelen askılardan takabilirsin.
  • basond  (07.11.19 20:10:51 ~ 20:11:59)
Kemer neden teninize değiyor ki? Kemer takılan durumlarda genelde giyilen şey içe sokulmaz mı zaten, yani ten ve kemer arasında bir katman oluyor?
Ama bunu sormaya gelmedim, titanyum şeyler deneyebilirsiniz. Belki kendiniz yaptırmanız gerekebilir.
Üniversitede bir arkadaşımda da benzer bir alerji vardı, metroda otobüste falan demirlere tutunamıyordu bu yüzden, doktor eldiven vermişti plastik gibi, onları kullanıyordu.
  • sopiro  (07.11.19 20:12:11)
Plastik aksamli kemerler var,onlardan alabilirsin ya da pantalonu terziye goturup arka birlesim yerinden kemerin ic kismina lastik taktir.benim cogunluk pantolon boyle.alir almaz terziye verip icten lastikle geridliyor.kemere ihtiyac kalmiyor.

  • duptıs  (07.11.19 20:16:55)
eğer klasik pantolonda da oluyorsa, klasik pantolonların düğmesinin yanında ufak bir delikli çıkıntı vardır. onu kemer tokasının ucundan geçirince, pantolon yukarıda kalır.

  • silver apple  (07.11.19 20:22:11)
kemer tokaları genellikle nikelaj kaplı olduğu için alerjik reaksiyonu baya bir can sıkıcı olur, kemer tokasının cilde temas eden kısmına 2 kat seffaf oje sürebilirsiniz

  • apocalipy  (07.11.19 20:24:15)
Atletinen giy

  • Gecikmeli Tapa  (07.11.19 20:33:45)
Hocam selam. Kabataştaki deri pantolon ve eldiven giyen, üstü çıplak 100 kişiden biri değilseniz kemer tokasının teninize dokunmaması lazım. Bence başka bir sıkıntı var. Kemer tokası baskı uyguladığı için kızarıyor olabilir (benim öyle mesela) önce kemeri takıp sonra don ve pantolon giymiyorsanız mantığa ters cildinize temas etmesi. Pantolonun tam toka kısmına ince sünger diktirin, sizin sorun muhtemelen tokanın sıkması.

  • Tears of Devil  (07.11.19 23:35:43)
@basond plastik, bakmam gereke evet teşekkürler.

@sopiro şöyle söylüyeyim, göbeğim illaki temas ediyor. atlet yada tişört benzeri şeyler giysem bile birazcık bira göbeği olduğu için genelde otururken mutlaka katlanıyor ve değiyor. bu yüzden. tavsiye için teşekkürler.

@duptıs tavsiye için teşekkürler.

@silver apple klasik pantolondan ziyade ben kot pantolon giyiyorum, zaten başka pantolon giymiyorum.

@apocalipy mantıklı fikir teşekkürler. deneyeceğim.

@gecikmeli tapa olmuyor, daha önce denedim. mutlaka oturunca arada atlet olsa bile temas ediyor göbeğim katlandığı için ve temas ediyor, yine de oluşuyor bu alerji. anlamadım bir türlü.

@tears of devil tavsiye için teşekkürler. ama baskı falanda değil bu dediğim gibi herhangi bir şeyi giyip içime soksam bile mutlaka alerji oluyor, otururken oluyor genelde. acayip bir kaşıntı başlıyor bir iki saat sonra.

gelen cevaplar için teşekkürler, genel sorular nasıl değdiğine dair olmuş. şöyle anlatayım, yazında kışında içine bir şey giyip soksam yine de bir şekilde oturunca göbeğim katlandığı için temas ediyor. hatta sırf bunun için acaba dedim göbeği eritsem mi falan ama üşengeçlik işte, çok fazla kilolu bir insanda değilim. boyuma göre kilom gayet ideal, yani dışarıdan kilolu bir insan olarak gözükmüyorum. bira göbeği var. plastik fikirleri ve oje fikri için teşekkürler, ayrıca sünger fikri de fena değil. bakalım nasıl olacak. kötü bir durum. tekrardan teşekkürler.
  • goodenuff  (07.11.19 23:52:52)
Nikel akerjin var. Aynı sıkıntı bende de mevcut. Kemerin tokasını bantla. ben öyle kurtuldum.

  • elitoangelito  (08.11.19 08:14:45)