hi-fi gurularına soru

selamlar arkadaşlar,

benim iki farklı plak setim var ve bir tanesi için marantz pm6006 kullanıyorum şimdi diğer sette normalde küçük bir pre-amp vardı sadece o da direkt olarak aktif hoparlörlere bağlanıyordu ama para yatırabilecek durumda hissettim kendimi şimdi ve asıl soru amp olarak ne almak gerektiği. üst seviye bir şey aramadığımdan entry level stereo amplere yöneldim ve seçeneklerim de şu an ya

onkyo a-9010

ya da

marantz pm5005

onkyo a-9010 çok çekti canım ve merak ediyorum bugün alındığında performans olarak hala iyi mi? arada bilgisayar veya telefon bağladığım için içinde dac olması da bir derece pozitif yanlarında. speaker olarak a ve b olmaması pek umrumda değil zira yalnızca ikili bookshelf hoparlör kullanıyor olacağım ve dijital girişlerde de optical olması olur da xbox veya ps aldığım takdirde bağlantıyı kolaylaştırır diye cazip gelmiyor değil. konsol almam çok olası değil yalnız.

ne dersiniz onkyo a-9010 mı yoksa marantz pm5005 fiyatlar aynı o yüzden.

pm6006dan gayet memnunum ama 100 euro cebime kalsın istiyorum.

onkyo a9010 kullaniyorum heco victa prime 702 ve thorens td190-2 ile beraber.

amfiye bagli philips bluetooth aliciyla da telefon ve apple tv'yi kablosuz baglamis durumdayim. genel olarak memnunum, bugune kadar uzmedi amaaaaa her setup'ta oldugu gibi su an pek tatmin etmiyor beni aldigim ses. 3 yil oldugu icin kulagim alisti sanirim. ilk defa duyanlar cok begeniyor performansini.

equalizer ayari olmadigi icin ham ses aliyorsunuz. o yuzden pikabin ve ignenin hatta plagin da iyi olmasi lazim.
  • brkylmz  (05.11.19 13:31:28)
öncelikle teşekkürler. baktım ki a9130 fiyat olarak çok az farklıymış ve daha yeni bir model olmasından dolayı sanırım onunla ilerleyeceğim. equalizer ayarı aradığım segmentte bulabileceğim bir şey olmadığından dolayı zaten aramıyorum da. plaklarımın çoğu iyi durumda ve güzel basımlardan o yüzden o konularda yeterli tatmini sağlayacağını düşünüyorum.

birkaç seneye belki tekrar upgradelerim ancak şu an için benim için yeterli olan tatmin edici ses veren keyif veren bir setup oluşturabilmek.
  • elektrodöner  (05.11.19 14:04:01)
9010 artık eskimeye başladığı için bulması kolay değil. güncellenmiş modeli almanız daha mantıklı ve arada da teknik olarak fark varmış baya. ben de mi yenilesem :D

  • brkylmz  (05.11.19 14:19:46)
ya fiyat olarak şu an amazonda biri 224 euro diğeri 265 euro(a9130 olan) ama 1 to 3 months diyor yollama konusunda o biraz sıkıntıymış şimdi bakınca gördüm. şimdi yamaha as 301 de göz kırpıyor biraz. onun da optical ve coaxial girişleri var dac var aynı şekilde ayrıca a ve b set speaker seçeneği var oldu da speaker overkill denemek istersem diye :D ve 44w yerine 60w güç veriyor ki 44 bile ev için yeterli olsa da insan fazlasını görünce ister istemez kayıyor. tek aklıma takılan şey whathifi sound'un onkyo'da daha iyi olduğundan bahsetmiş ancak sound da çok kişisel zevk meselesi olduğundan karar vermek çok zor.

  • elektrodöner  (05.11.19 14:35:49)
yamaha bana hiç çekici gelmiyor niyeyse. dediğiniz gibi kişisel bir şey ama onkyo'nun ayakları yere basan gövdeli sesini yamaha'da hiç deneyimleyemedim. (aynı segmentteki ürünler için konuşuyorum).

ama marantz'a acaip sempatim var, hiç uzun süreli kullanmadım ama niyeyse gözüm kapalı alabilirim gibime geliyor. onkyo da öyle benim için. güven veriyorlar bana.
  • brkylmz  (05.11.19 14:53:15)
öyleyse ben bi black friday/cyber mondayi bekleyeyim bir 25 gün daha sonra marantz pm6006'nın fiyat düşüşüne göre bir tane kendime edinirim.

  • elektrodöner  (05.11.19 15:05:30)