torpiliyle meşhur bi kuruma sıfır referansla girmek içerde sorun yaratır mı

böyle bir tecrübe deneyimlemiş biri var mıdır? kısa-orta vadede dikkat edilmesi gereken bir şey olur mu? kurum hakkında hemen her sitede "torpilin yoksa giremezsin" yazıyor ama beni aldılar.

Yıldırma (mobbing), itibarsızlaştırma gibi şeylere hazır ol. Baştaki orman çocuğunu hal ve hareketlerinden tespit edersin zaten. Çok açık verme ama çok da mesafeli olup düşman gibi de görünme. Selam ver al işine bak.

Ekleme: Aynı durumdayım senle, geçenlerde kurumdan bir tane orman çocuğu diyor ki, senin bu kadroya girmen tamamen şans, hiç tanıdığın falan yok vs. Kendisinin nasıl girdiğini herkes biliyor. Kurumun da yarısından çoğunun kimlerin selamlarıyla girdiğini öğrendim zaman içinde. Sürekli kinliyim ama hareketlerime yansıtmıyorum. Zamanı gelince kullanmak için kenara at yakaladığın şeyleri.
  • yukselen gunes evi  (03.11.19 21:54:49 ~ 21:57:58)
yaratır. hırsızlar, yolsuzlar çevrelerinde düzgün çalışan insan olmasına tahammül edemez. sürekli ispiyonlanacakları korkusu yaşar, tedirgin olurlar. ya seni kendilerine benzetmek ya da aralarından atmak isterler.

  • sinek kral  (03.11.19 22:14:20)
Ben zamanında tam böyle bir işe torpilsiz girdim. Üstte yazanların tam aksine içerde herkes birbirinden korkuyordu. Müdür bile kimseye sert çıkış yapamıyordu çünkü kimin kimden torpilli olduğu belli değildi. Bu yüzden çok rahat bir ortam vardı :)

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (03.11.19 23:15:45)
Torpilsiz girdiğini anlarlarsa bütün kurum üstünden geçer, buna hazır ol. Çünkü o dakika itibariyle kurumdaki x kişisinin köyden annesinin dayioglunun güzel kız kardeşi olan oğlunun yerini işgal ediyor olacaksin.

Torpil imalı sorulara kaçamak cevaplar ver, "var işte bir yerlerden karıştırmayalim neresi olduğunu başımız ağrımasın" gibi hem gizemli hem aba altı sopa tarzı.

Cok korkuyorlar bu tarz hareketlerden o tip insanlar.
Ama öğrenirlerse vay haline :))
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (04.11.19 01:19:10)
"torpilin yoksa giremezsin" demişler ama girmişsin.
"seni fena yıldıracaklar, her yer yolsuz dolu olacak" diyorlar ve bence bununla karşılaşmama ihtimalin de büyük. internet sitelerinde yazmak için okuma yazma bilmek yeterli sonuçta. takma. kazanmışsın, girmişsin, demek ki kurumun sana ihtiyacı var. kimse kimseyi yemiyor.

  • lovemyself  (04.11.19 02:43:23)
çalışıp sivrilmez, içeridekilere tehlike olmazsan çok sorun olmaz.

  • babilbaligi  (04.11.19 11:19:27)
benim başıma geldi, sorun yaratıyor. bu yüzden katiyen "torpilim yok" demeyin. insanlar "torpili var, ama kim bilir kimden" diye düşünecektir. Böyle düşünmeleri sizin için iyidir. bu tarz konuları katiyen açmayın, konuşmayın, politik olun.

bu şirketler olabilecek en berbat çalışma ortamlarıdır. bilginiz olsun.

diğer bir seçenek: her yerde yazılan şey belki de doğru değildir. belki orası da (kısmen) profesyonel yönetilen bir yerdir. onu da zaman içinde öğrenirsiniz.
  • ebabil curnatasi  (04.11.19 11:25:40)