banyo tadilati

son zamanalrda banyoyu yenileyen var mi? nelere dikkat etmek gerek. mesela size ne kadara mal oldu, neye baktiniz?
bi yerden fiyat aldim 15-17 arasi degisir dedi..

15e yeni ev içi yapılır. nasıl bir banyo o

  • jelly bear  (02.11.19 10:09:25)
Valla bizim banyo Kıç kadar :)) ortalama üstü malzeme, mermer filan kullansan ne olur dediğimde bunu dedi eleman:) İzmit’te bu arada.

  • hede hodo  (02.11.19 10:17:10)
Çok değişkenli bir durum, 15 bin lira ortalama bir banyo için çok olsa da harcadıktan sonra 50 bin de harcanır.

Sadece 10-12 bin lira olan küvetler var mesela, ama ortlama bin liraya kabinle birlikte tekne de alabilirsiniz.

M2 fiyatı 15 lira olan seramik de var 100 lira olan da, banyo dolabını marketlerden hazır 500 liraya da alırsınız özel yaptırsanız 3-4 bin liraya kadar bile çıkar malzemeye göre.

Komple eski tesisat sökülüp yenilenecekse maliyet daha da artar, 150 liraya da asma klozet var 1000 liraya da mesela.

Herşeyi en iyisinden alsanız da ustalar nasılsa bok edecek o ayrı bir konu.
  • John Bloor  (02.11.19 10:29:56)
Valla seni yemiş bence. Ne koparsam kardır hesabı. Her şeyi sıfırdan yapsam maksimum 5 tutar. Başka yerlere de sor derim.

  • jelly bear  (02.11.19 10:30:54)
valla malzeme kalitesine göre değişir ama sıfırdan banyo yaptırmak öyle 5bin'e falan zor biraz. izmir'de 2 yıl önce yeniledik. işçilik 7bin + malzemeler 8bin, toplam 15bin tuttu.
malzemeler;
lavabo bataryası, duş, ara musluklar: 550
banyo dolabı & lavabo: 1000
klozet, rezervuar, musluk: 730
seramikler, banyo batarya, derz: 1600
aksesuarlar, lambalar, kirli sepeti: 800
asma tavan: 1600
duşa kabin:500
havlu pan, köşe çubukları: 500
askılar, tuvalet kağıdı askısı vs.: 650
  • surprise  (02.11.19 13:05:28)
malzeme bizden 5000e yaptirdik. bir adet de banyo dolabi vardi fiyatin icinde. dusakabin 1500 tutmustu. (su lekesi birakmayan cam).

totalde 10 kagida ciktik.

elektrik tesisatindan su borularina her sey degisti. baca gideri iptal edildi.

rezillik ama insaat isi. derzi kafasina gore ceker, cesmeyi kisa baglar, fayans desenini takip etmez vsvs.

hatta gecen evde kagit buldum, bir daha tadilat yaptirmayacagim yazip imza atmisim ahahha. nasi sinirlendiysem.

ama guzel oldu, memnunuz :))
  • brkylmz  (02.11.19 14:20:23)