THY biletinde isim hatası

Antalya-Istanbul THY biletinde isim soyad yerlerinde hata yapılmış. Isim:Ayse Soyadı:Mutlu Anar yerine isim: Ayşe Mutlu Soyadı: Anar olarak yazılmış. Uçuşa 10 saat var ve bugün için alternatif bir bilet bulunmuyor. 1- Kapida sorun çıkarırlar mi ? 2- Çikarirlarsa en doğru argüman/ ikna yöntemi ne olur? 3- Arama merkezi müşteri hizmetleri isim değiştirmenin mümkün olmadığını söylüyor. Yasal dayanağı var mı?

hiç bir şey olmaz. bu şekilde defalarca bindim. soyadımı yanlış yazdılar, yerlerini yanlış yazdılar vb... kontrol görevlisi geçiriyor.

  • Tears of Devil  (29.10.19 10:24:57)
güvenlik nedeniyle bu tarz uygulamaları oluyor. bir kere benim de başıma geldi. thyden yetkili biri şöyle demişti. eğer yanlış yazımınız sonunda ismin anlamında bir değişiklik olursa malesef kapıdaki arkadaşların almama hakları var. fakat yazımınız anlamda bir değişiklik yaratmıyorsa ve sehven yapıldığı açıksa genelde alıyorlar demişti.

örneğin;

ayşe mutlu anar yerine ayşe kutlu anar yazmış olsaydınız geçmiş olsun.

ama ayşe mytlu anar yazsaydınız büyük ihtimal alacaklardı.

bence problem olmaz. kapıya gitmeden bilemiyorsunuz bir de bu durumu malesef kapıya kadar gidip şansınızı deneyeceksiniz.
  • mutantking  (29.10.19 10:29:13 ~ 10:30:35)
sorun olmaz, daha önce ben de yaşadım, özellikle iç hatlarda hiç sorun olmaz.

  • aziz dostum jack  (29.10.19 11:04:04)
İç hatlarda sıkıntı olmaz, direkt girersiniz

  • KaraSakall  (29.10.19 11:55:33)
hiç belli olmaz. sizinkinin benzeri bir durum yaşadım. ikinci isim soyadı bölümündeydi. bankodaki kontuar görevlisi olacak kazma vatandaşlık nosu tutmasına rağmen son dakikaya kadar check in yapmadı. şefi çağırdım o da uçağa yetişmeme imkan olmadığını düşününceye kadar kesmedi bileti. kondüsyonum sağolsun.
1-çıkarabilirler. havalanına bunu hesap ederek gidin.
2-yok öyle bir yöntem
3-herhangi bir fikrim yok ancak yasal dayanağı olması kuvvetli bir ihtimal
  • tururo  (29.10.19 14:57:53)
içinde insan iradesinin bulunduğu hiçbir durumun kesin bir cevabı olmaz. yani her şey yolundaysa sistem düzgün çalışır. ama olmaması gereken en ufak bir yanlışlık varsa ve kontrolü insan faktörüne bağlıysa kimse kesin bir cevap veremez.

kapıda duran adam buna kafayı takacak aşırı kuralcı birisi ise kafayı takıp geçirmez. ama tc kimlik aynı, isim soyad aynı, sadece yanlış yazılmış diye buna takılmayıp, kimliğim doğru olduğuna kanaat getirirse de geçirir.

kabine alacağım çantamda, yarıdan fazlası dolu olan 120 ml'lik lens solüsyonu vardı. bir tane de 60 ml'lik seyahat boyu aldım yanıma. hani büyük olan şişe normalde yasak. çöpe atılmasını göze alarak yanıma aldım, çöpe atarlarsa 60 ml. olanı kullanırım diye. x-ray'in başında duran adam muhtemelen gördü, ama hiçbir şey demedi, çöpe atmadılar, geçtim gittim.

şimdi bana sorulsa "sorun olmaz" diyemem. normalde yasak, ama x-ray'deki adam inisiyatif kullandı, bir şey demedi. ama kuralcı biri oturuyor olsa anında çöpe attırırdı.

o yüzden ne desek boş.
  • kibritsuyu  (29.10.19 16:07:48 ~ 30.10.19 10:37:21)
Cevaplar için teşekkürler. Sorunsuz geçtik. Kimse bir şey demedi.

  • chavezding  (29.10.19 20:20:39)