Uykuda konuşmak

Merhaba, arkadaşlarım sık sık gece uyurken konuştuğumu söylerlerdi ama pek ciddiye almıyordum. Son günlerde kendi konuşmama uyanmaya başladım. Yüksek sesle düzgün cümle kuruyorum uyurken. Açıkçası başkalarının yanında yanlış şeyler söylemekten çekiniyorum, bilinçsiz yaptığım bir şey çünkü. Bunun nedeni nedir ve çözümü var mıdır? Teşekkürler.

psikiyatri ya da nörologa gözükün istersiniz de olur yani öyle uykuda konuşmak. çok sık oluyorsa anksiyete belirtisi olabilir.

  • dream game for may  (23.10.19 13:25:24)
eşimde aynı şekilde yıllardır, hatta kalkıp geziyormuş 5 sene evveline kadar.defalarca doktora gitti sadece uyurgezerliği tedavi oldu. konuşmaya devam ediyor.

  • neda22  (23.10.19 15:55:43)
Bana da çok derlerdi. Yurtta kalırken uyandırıyormuşum milleti. Çok rüya görür müsünüz? Ben her gece görürüm mesela.

  • Kediyi üzdün  (23.10.19 16:07:09)
Çözüm olarak nöroloji, uyku bölümleri oluyor onlara görünebilirsin.

  • Kediyi üzdün  (23.10.19 16:07:35)