kardeşim elektrik elektronik mühendisi ,iyi bir üniversiteden iyi bir ortalama ile geçen sene mezun oldu.İngilizcesi de iyi.Savunma sanayi'deki büyük firmalara girmek istiyordu.Birine mülakata da gitti ,çok istiyordu fakat giremedi.Ondan daha düşük ortalamayla mezun olan arkadaşları bir bir güzel firmalara girdiler biraz morali bozuldu vs. Neyse şimdi yeniden iş bakma döneminde geçen teknokentteki ufak savunma sanayi firmalarından birine görüşmeyi gitmişti olumlu oldu.Tabi düşük maaşla çalışacak, mesaiye de kalacak ama istediği bir alan.Yine bu hafta, çalışmak istemediği bir alanda ama daha iyi bir şirkette görüşmeye gitti ordan da olumlu yanıt aldı orada ise maaş çok daha iyi,kurumsal bir firma ama istediği alanla neredeyse hiç bir ilgisi yok.Ailem ikincisini seçmesini söylüyor, paradan dolayı ve adı biliniyor diye.O da ilk şirketi istiyor ar-ge yapmak istediği için.Biraz uzattım kusura bakmayın.Siz ne önerirsiniz acaba?

Kardeşin ne istiyorsa onu. en az 24 25 yaşında biri sonuçta kendi kararını rahatlıkla verebilir.

  • valarmurgulis  (22.10.19 21:17:20)
daha yeni mezunmuş, istediği ilk şirkete girsin. para gelir birkaç yıl sonra. gençlik ve hayaller bir daha gelmez.

ben de öyle yaptım. yeni mezun olduğumda istemediğim bi yerle görüşüp teklif aldım. aynı dönemde istediğim bir yerle de görüşüp stajyer olarak başladım. ilk yeri reddettim. aradan 4 yıl geçti, iş yerini değiştirsem de şu an iyi kazanıyorum. iyi ki istediğim alanı seçmişim.
  • noxie  (22.10.19 21:31:13)
Is hayatini ilk is cok belirler. Ve gunde kac saatini gecirecek, birakin istedigi isi secsin.

Istedigi iste cok daha basarili olur, 2. Isi secerse kardesinizin basarisiz olma ihtimali daha yuksek
  • oscar  (22.10.19 21:55:16)
Ilk isin kotu gitmesi motivasyonu bitiriyor. Istemedigi ise sirf parasi iyi diye gidince bazi insanlar is hayatindan soguyor. Bana ilk isim sonrasi oyle olmustu. Bunu da dusunsun. Ilk is sevdigi is olsun derim yani

  • Flipsflops  (22.10.19 22:19:14)
Savunma sanayiine girsin de görsün ebesininkini. Samimi söylüyorum yani girsin, iki seneye kalmaz başka yere kaçar zaten.

  • plutongezegendegilmi  (22.10.19 23:59:54)
teşekkür ederiz yorumlarınız için

  • bbb_1  (23.10.19 00:49:28)
İmkanı ve adı daha iyi olan firmaya girsin. Türkiye de öyle hayalin peşinden gitmek diye bı şey yok.

8 yıllik meslektaşı.
  • lion de la Turquie  (23.10.19 08:39:02)