Toyota'nın hibrit araçları yakıt tüketimi?

Merhabalar, hibrit motorlu araçları almaya değiyor mu?

Fabrika verileri tabii ki harika, oo çok az yakıyor ama gerçek öyle mi?

Aranızda C-HR, Auris veya Corolla Hibrit kullanan var mı?

Son olarak uzun yolda hibrit motorun faydasını görmezsiniz ancak şehir içinde dur-kalk ile hibrit hibritliğini gösterir gibi bir şeyler okudum, doğruluk payı nedir?

Teşekkürler.

belirli bir hızın üzerine çıkınca elektrik motoru zaten yetemediği için benzinli motora geçmek zorunda. o nedenle uzun yolda 1.8 benzinli motor ne yakarsa o kadar yakar diyorlar. şehiriçinde dur-kalk trafiğinde 50-60km hız bandında sürdüğün için elektrik motoru çalışıyor. benzinli motora pek ihtiyaç kalmıyor. şehir içinde hibrit arabanın az yakması esprisi oradan geliyor.

  • sutlu nescafe  (22.10.19 12:07:11)
2019 Corollar Hibrit kullandım. Şehir içi/dışı karışık. Araba 2 kişiydik, bagaj yoktu. Klima çok az açtım, gazı neredeyse hiç köklemedim, mümkün mertebe elektrik motoru ile gitmeye çalıştım. Sonuç: 5lt/100km

Bence normal ortalaması 6-7 civarındadır. Çok ekonomik değil.
  • malheiros  (22.10.19 12:09:20)
Toyota Auris Hyrid kullaniyorum. Yaklasik 3000km oldu. Uzun yol da var, dag tepe de var, sehir ici de var. Ortalama 4.5lt/100km civarinda suan.

Dogruluk payi var tabii ki, ama uzun yolda bir suru insanin elestirdigi gibi cok yakmiyor.

Kullanimina gore cok degisiyor ama arac seni agresif kullanmamaya itiyor diyebilirim.
  • harmonikhakaret  (22.10.19 13:21:21)
yakın arkadaşımda yaris hybrid var. bir süre kullandım. araç tamamen şehir içine uygun bir araç. 50 km hızdan sonra benzinli motora geçiyor. uzun yolda çok verimli değil hassas kullanım gerektiriyor. bagajı yok denecek kadar küçük. bu aracı aldığın gibi net bir değer kaybı yaşıyorsun. şu an için toyota sorunsuz bir araç ancak ileride bir arıza yaparsa sanayiye gideyimde yaptırıyım diye düşünemezsin. bence tr piyasasına uygun değil.

  • mikahakkinen  (22.10.19 14:44:29)
Ben denedim.

yadi.sk

gıdım gıdım dikkatli kullanmama rağmen 5.4 lt ortalama verdi.

araç 1.8 lt motora sahip.

satılırken 1.6 üzerinden vergilendiriliyor.

yıllık vergilendirmede;

(2019 model ve 1598 cc) 899,50 TL x 2

yerine

(2019 model ve 1798 cc) 1.588,00 TL x 2

üzerinden vergi ödeniyor.

bana çok gelmişti mtv ve ortalama yakıt tüketimi.
  • gerenkyok  (23.10.19 16:18:58)
Hibrit Corolla'nın yakıt yüketimi 3 değil 5 diyoruz abicim ya

  • malheiros  (23.10.19 19:50:48)