Yakın Zamanda A.B.D'ye gidecek var mı?

ABD'de yaşayan bir akrabama midesi için 2 kavanoz 500-700 gram aralığında reçel benzeri bir şey yollayacağım. Götürecek kişiye de uygun bir miktar destek olabilirim ama tl olarak. Yakını tanıdığı kendisi yakın zamanda abd yolcusu olan?

Edit: göndereceğim ürünü elden değil (parasını götürecek kişiye eft/havale ile öderim) götürecek olan kişi kendisi istediği bir yerden sipariş edebilir. Yani ürün ülkemizdeki hemen hemen bütün online sitelerde satılan bir ürün. Güven ile ilgili problemi bu şekilde aşabiliriz.

abd gumrukte aninda indirirler onu. akrabaniz malzemeleri orada bulup yapmaya calissin.

  • ubi dubium ibi libertas  (18.10.19 15:12:46)
@ubi hocam ürün legal bir şey, yani daha önce arkadaşlarım ve annem giderken yanlarında götürdüler sorun olmadı. Sorun olabilecek bir ürün değil bunu bildiğimden zaten rahatım.
Ayrıca ürünü türkiye' den direk yollayan web siteleri de var ama adamlar fiyatı çok yüksekten çekiyorlar.(tabi bunda doların da etkisi var)

  • kraldan cok kralci  (18.10.19 15:16:46)
tanıdık olmadıktan sonra yiyeceği kimsenin alacağını sanmam. 1 muz için 3 saat bekletip 6 tane valizi didik didik arayan adamlar bunlar. evet çok fazla yiyecekle giren insan var eyvallah da yakalanıp ceza yiyen tanıdığım da var.

  • brkylmz  (18.10.19 15:29:36 ~ 15:30:07)
ürünün ne olduğu belli değil tam olarak. bu bir kere sorun. ne belli havaalanında bu uyuşturucu demeyecekleri? ne olduğunu tam olarak yazın da bilinsin.

parayı öncen mi havale edeceksiniz? yoksa gidecek olan kişi teslim edince mi? önden havale edecekseniz dolandırılma ihtimaliniz var. yok sonradan havale edecekseniz, ne belli edeceğiniz?

yani tanımadığınız biri size böyle bir teklifle gelse ne dersiniz allah aşkına. azıcık izanlı, azıcık makul olun ya. sanki şehirlerarası otobüsle turşu taşınıyormuş gibi muamele etmişsiniz. içinde fda tarafından sakıncalı bulunmuş bir madde olsa al başına belayı.
  • sur la lune  (18.10.19 19:00:17 ~ 19:01:53)
abd'ye asla başka birinden alacağım yiyecekleri taşımazdım. kendi taşıdıkların için bile form doldurup yüz binlerce soru soruyorlar, bavulları açıp tarıyorlar falan. yanlış anlamayın ama o kavanozlarda neler neler olabilir yani. kendine güvenen yapsın askdj.

edit: editli kısmı şimdi okudum.
  • xvyz  (19.10.19 00:42:06 ~ 00:42:56)
herkese teşekkürler sağolun. Ürünü türkiye'de yurtdışına satış yapan firmadan aldım. 24 TL lik ürüne 200 tl ödedim ve artı olarak kargo. En azından komplo teorilerine falan dinleyip sinirimin bozulmasına gerek kalmadı.

  • kraldan cok kralci  (21.10.19 08:24:30)