YouTube kanalım için

merhaba :)

bir youTube kanalım var. Kadın ve çocuğa yönelik şiddetin önlenmesi konusunda içerikler hazırlıyorum, kısa filmler çekiyorum.

Kanalda neler olsun istersiniz? merak ettikleriniz nelerdir bu konuda?

önceki iletilerinizi okudum, bu yüzden size birkaç ciddi öneri yazmaya geldim.

birinci öneri: türk dizi sektöründe (veya medyada) dünden bugüne kadına yönelik şiddetin tarihçesi gibi eleştirel bir video serisi çok güzel olurdu. (bence youtube'da ilgi görmesi muhtemel bir başlangıç olabilir.) bu şekilde tematik serileri arttırabilirsiniz. (bitirmeye yakın aklıma şöyle bir öneri daha geldi: popüler dizilerin şiddet sahneleri alternatif senaryolarla yeniden canlandırılabilir mesela yahut şiddete uğramış kadın karakterlere yeni bir hayat çizilebilir.)

ikinci önerim: şiddetin sadece fiziksel olmadığına ilişkin bir video serisi de faydalı ve ilgi çekici olabilir. örneğin flört şiddeti hala yeterince açıklanamadı günümüz gençlerine. konu üzerine gençlerle soru-cevap şeklinde videolar hazırlanabilir. ya da şiddetin sadece aile içi yahut erkekten kadına yönelik bir mevzu olmadığına yönelik videolar çekilebilir. kadına toplumda şiddet: sokakta şiddet, işyerinde şiddet (ve psikolojik baskı), toplu taşımada şiddet; kadının kadına şiddeti vb.

son olarak: şiddete uğrayan yahut öldürülen kadınlar hakkında çok fazla içerik var lakin şiddete boyun eğmemiş, daha önce şiddete uğrasa da bununla başa çıkabilmiş ve kendine yeni bir hayat kurabilmiş kadınlarla ropörtaj benzeri bir seri de güzel olabilir.

kanalınızın linkini ekleyin biz de takip edelim. bol şans!
  • 1286  (17.10.19 19:22:36)
m.youtube.com

@1286 çok teşekkür ederim muhteşem öneriler :)
  • Sakinolmamlazim  (17.10.19 19:25:42)
siddeti niye kadina ya da cocuga diye ayiriyorlar mesela bunu merak ediyorum erkege siddet olmuyor mu?

  • turbo sadık  (18.10.19 00:33:34)
Elbette oluyor @turbo sadık. Size hak veriyorum, kadın ve çocuklar 1. Dereceden dezavantajlı gruplar içerisine girdiği için önem sırası bu şekilde. Erkekler de şiddet görmesin... Şiddet, şiddettir. Dili, cinsiyeti, ırkı olmaz. Kendim de sıklıkla bu şekilde hem kanalımdan hem de özel hayatimdaki sohbetlerimde vurguluyorum. Sorunuz için çok teşekkür ederim, sorunuz aracılığı ile bunu da söylemiş oldum :)

  • Sakinolmamlazim  (18.10.19 00:37:43)
merhaba.
3 video isteğim var sizden.

1 - Kocalarına şiddet uygulayan ve maddi yönden onları zor durumda bırakan kadınlar.
2 - Zengin ve yaşlı erkeklerle yalnızca maddi çıkar uğruna ilişki kuran kadınlar.
3 - Sonu olmayan nafakanın mantıklı sebepleri
  • işimdeyim gücümdeyim  (18.10.19 02:23:43)