kalp atması - deliriyor muyum

masaya oturdum vücudumu öne doğru uzatıım ve kalbimin atışını bildiğin deprem gibi hissettim. öyle çok yüksek değil ama mesela 2.8 falan gibi. bildiğin popom ve omuzlarım güp güp atıyordu oturduğum yerde. hatta deprem sandım etrafıma baktım yok değil. zaten baya sürdü kalktım dolaştım falan yarım saat sonra falan geçti gibi. şimdi daha hafif ya da dik oturduğum için hissetmiyorum. nedir bu? kalp atışımı saydım dakikada 120-130 gibi geldi. emin değilim ama.

edit: dirseğimi masaya dayadım elime doğru hafif hafif gene hissediyorum kalp atışımı. biraz burnum akıyoru grip gbiyim. onun hassaslaştırması sonucu mu olmuştur.

bende olmasının nedeni mvp. kapakçıkdan kaynaklanan bir durum. kardiyolojiye görünmekte fayda var. dideral veya beloc tarzı bi ilaç veriyorlar. hayatınızda ilk kez mi oldu?

  • omonia  (16.10.19 22:58:15)
ilk kez değil daha önce de birkaç kez olmuştu ama son birkaç haftada birkaç defa oldu yani sıklaştı gibi. mvp nedir

  • papuayenigine02561  (16.10.19 23:00:45)
kalp kapakçığının normaline göre biraz sarkması demek. o anda sırt üstü uzanırsanız bir süre sonra geçiyor bana doktorun tavsiyesi o anda bir ekg çektirebilmek ama acile gittiğimde geçmiş olmuştu. genelde çok yorulduğumda veya heyecanlandığımda oluyor.

  • omonia  (16.10.19 23:30:50)
şimdi anladım hocam benim de vardı aynısından. çok küçükken gimtiştim kardiyolojiye aynı tanı vardı. bir şey yazmamıştı ilaç falan. neyse bakalım şimdilik sıkıntı yok. çoksık tekrara ederse bir görünyeim yeniden.

  • papuayenigine02561  (16.10.19 23:47:38)
Tedavi edilmesi gereken bir aritmi olabilir, hipertansiyon olabilir, stres veya uykusuzluk veya fazla kafein kaynaklı geçici bir şey olabilir. Kardiyolojiye çarpıntım var demen yeterli.

  • glutamin  (16.10.19 23:52:35)
eyv. hocam. sıklaşırsa gidicem

  • papuayenigine02561  (17.10.19 00:53:14)
rica ederim yalniz devam etmesini beklemeden gitmelisiniz periyoduk kontrolu oluyordu.

  • omonia  (17.10.19 13:23:54)