Ocak ayında Belgrad tatili

Merhaba arkadaşlar

Yorumlarınızdan sonra Makedonya yerine Belgrad tatili yapmak istiyoruz. Daha önce giden arkadaşlar bilgi verebilirler mi ? ( yemek, müze, gezi , restorant , otel vs )

tesekkurler

ahaha merhaba yine ben.
belgrad'a hiç gitmeyin. makedonya ile benzer konular olmakla beraber fiyatlar daha normaldir. yani makedonyaya göre daha pahalıdır. ama içki vs tr ye göre daha ucuz gelebilir.
et güzeldir. kuru et severseniz pazarlarında dolaşıp güzelini bulma şansı vardır.
sırplar bize biraz uyuz olurlar. eylül ayında transit geçtim elli kere pasaportumu kontrol ettiler.
türk ayıklama dedikleri bir sisteme geçmişler havalanında beğenmediklerini ayıklayıp geri gönderiyorlar.
taksicilere dikkat edin makedonyanın tersine çoğu fena insanlardır. geçirirler taksimetreyi. havaalanından otobüsle gidin merkeze misal. bir de taksi kullanacaksanız ki kullanmak zorunda kalacaksınız taksi duraklarından çağırın. korsan taksi tipli her köşedeki taksiciler dolandırabiliyor.
şehir ise yine tipik istiklal gibi bir bölgesi var ondan sonrası leş. işte parklı marklı kale meydana gidersiniz iki top tüfek görürsünüz nehre doğru bir bakarsınız bitti gitti.
bir de yine aynı bölge dedim uyanmışınızdır ama soğuk olur dikkat edin!

siz lviv'e gidin ben orayı bilmiyorum kötüleme şansım yok henüz. yakında gideceğim gerçi sonra kötülerim.
  • ozdek  (12.10.19 23:58:10)
merhabalar bilet aldınız mı almadıysanız bence kiev belgraddan çok daha güzeldi :)
hem de ben gittiğimde belgrad güneşliydi soğuk halini pel duşunemiyorum.. tüm mekanlarda sigara içiliyor eğer hassasiyetiniz varsa aklınızda olsun..

  • omonia  (13.10.19 00:46:13)
Vakit kaybi olur kelimenin tam anlamıyla.

Sirplar bize uyuz olmaz. Otoriteyle bir sorunun olmadikca bir sikinti yasamazsin, "sirp halkıyla" hicbir sikintin olmaz.
  • stavro  (13.10.19 10:04:35)
Bu arada Makedonya da vakit kaybi olurdu ama zaten bana sorarsan. Zaten pek bir sey vaadetmiyor olan yerler icin ocak ayi berbat bir donem.

Lviv veya Kiev olabilir bilet almadiysan.
  • stavro  (13.10.19 10:06:41)