Psikolog psikolog mu?

Merhaba duyuru insanları.

Ben psikoloğum diyen birisinin doğru söylediğini nasıl teyit edebiliriz?
Bir site var oraya adını soyadını yazıyorsun ve öğreniyorsun diyeceğiniz bir yer var mı?

Eğer danışan olarak gidiyorsanız diplomasını talep edebilirsiniz. Başka opsiyon yok .

İsim üniversite ve bölüm adı aratırsanız da son on yıl için googleda okul kayıt listesi vs. Ya da lisesinin kazananlar listesini bulmak mümkün. Tabii ki bitirdiğinin kanıtı olamaz.
  • kullanıcıadımbuolsun  (11.10.19 09:18:04)
Diploma dışında yok.

  • westblack  (11.10.19 09:19:44)
Diploma nosunu isteyebilrsiniz baska sekilde zor. Turk psikologlae dernegi var ama oraya uye olmayan da cok psikolog var.

  • red g  (11.10.19 09:25:41)
en son 1000 tl ye istediğin yerin diplomasını yaptırıyorlardı matbaacılar çarşısında. :D

  • denklemci  (11.10.19 09:25:55)
Googlea adını yazarak.

  • kesköse  (11.10.19 09:33:12)
terapi yapmaya davranıyorsa
diploma (psikoloji) + master (klinik psikoloji)
görmen lazım.
Klinik masterı yoksa hasta göremez
  • Corc  (11.10.19 09:38:22)
Diploma sormak gibi bir hakkın var ve cevaplamak zorunda. Kaç yılında mezun oldunuz, yükseği ne zaman bitirdiniz, teziniz neydi diye sormuştum ben. Sor yani, olmadı okulunu ara mezununuz mu diye sor belki cevaplarlar oradan emin değilim.

Sahte psikoloğun korkulacak bir şey olmadığına da inanmıyorum. Gidip vasıfsız, etik değerlerden yoksun, yeri geldiğinde psikiyatriste yönlendirmek yerine elinde tutarak oyuncak eder. Para kaybından bahsetmiyorum bile.

Siz sorun, cevaplamazsa bırakın.
  • mor.inek  (11.10.19 09:49:57 ~ 09:55:18)
Yüksek lisansım var diyorsa Yök tez merkezinde ismini aratın.

  • coca cola  (11.10.19 11:05:28)
öyle bir sistem. yok pdrcide ben psikoloğum diyor 2 3 eğitim alanda. ayrıca uzmanlığı masterı olmayan klinikte açamıyor.

  • mikahakkinen  (11.10.19 14:12:21)
Google'a yazarak öğrenemezsiniz. diploma bile sahte olabilir. qr onaylı diplomalar e devletten doğrulanabiliyor o kadar şüphedeyseniz.

  • ayin yazari  (11.10.19 14:15:03)