[]

Belçika - Hollanda

Pazartesi günü sabah saatlerinde Brüksel’e iniyorum. Cuma da Rotterdam’dan döneceğim. Araları nelerle doldurayım? Brüksel’de bir şey yok diyorlarmış. Brugge’e gidebilirim, Antwerp’e gidebilirim.
Tecrübelerinizi ve şunu yap, buraya git gibi olmazsa olmazlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Haydi bir el atın :) 
Brüksel´de ne aradiginiza bagli biraz. Gece hayati cok duragan diyorlar. Guzel muzeleri, ciddi yeme-icme secenekleri var.

Gent ve Brügges´e gidebilirsiniz. Antwerp´in de renkli bir kultur hayati var. Ozellikle plakcilariyla unlu. Ama tarihi sehirleri gezmek istiyorsaniz Brügges ve Ghent cok daha iyi alternatifler.
  • buf-e kür  (08.10.19 21:02:49) 
3,5 / 4 gunde butun her yeri (Bruksel, Antwerp, Brugge, Gent, Rotterdam, Amsterdam, Delft, Lahey, Utrecht vs) gormek zor tabi.

Bruksel > evet gorulecek aman aman bir sey yok (Bruksel'de yasiyorum).

Brugge > cok guzel. gormek lazim, kabaca bir gunde gezilir. ufak bi yer. In Brugge filmini izlediysen biliyosundur.

Gent > Brugge kadar guzel degil ama sevimli bi sehir. Brugge'e gore daha canli, genclerin oldugu bi yer. Burada eski (1800lerden kalma) bir akil hastanesi var. Gordugum en guzel muzelerden biriydi.

Antwerp > cok uzun suredir gitmedim. bilemedim ne var ne yok.

Amsterdam > Benelux'un en gorulmesi gereken sehri derim (10 sene yasadim).

Rotterdam > yarim gunde gezilecek bi sehir. modern mimarisiyle goz dolduruyor.

Ben pazartesi Bruksel, Sali Brugge, carsamba + persembe Amsterdam yapardim.
  • lamartin  (09.10.19 10:32:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.