piyano öğrenmek için öğretmen şart mı sizce?

internetten öğrenilmez mi, solfej okumaya hakim biri notaların da yerini biliyorsa, başka neyi kalıyor bunun?

Udemy’den yabancı bir abinin eğitiminin daha 11.dersindeyim; istediğim çoğu şarkının akorlarına bakıp çalıyorum bu bana yetiyor. Ne istediğinize bağlı ve gerçekten tek başına çalışmaktan sıkılmamak ve çalışmayı bırakmamak en önemlisi.

  • maryjane  (04.10.19 21:37:28)
@maryjane, şuanda bağlamada istediğim türküyü 2 gün içinde çalabiliyorum ve bu beceriyi sadece 2 ay gibi sürede elde ettim. öğrenme aşamasında aşırı sıkıldım. kalıpları tek tek çalmak vs. bunaltıcı ama bir şeyleri başarabildiğini görme aşamasında asla sıkılmıyorsun.

zaten asıl derdim piyano ama ekşi sözlükte çalması en zor yazanlar olmuş, kafam karıştı biraz.

saati 60 lira burda.
  • for day to break  (04.10.19 21:42:40 ~ 21:45:26)
kendi kendine ogrenirsin. ben de kendi kendime ogremdim abim de kendi kendine ogrendi. defalarca da konser verdik mfo'ye o direct ogun umut kaya daha bircoguna oncu olduk universite senliklerinde caldik cafe barlarda her cuma cumartesi sahne aldik. kendi kendimize ogrendik ve o zamanlar youtubeta bu kadar video yoktu bu kadar program da yoktu bu kadar enstruman bollugu da yoktu. bahsettigim yil 2005.
internetten daha iyi hoca mi var ben autocad'i bile internetten ogrendim fransizcayi kendim ogrendim. astim kitaptan calistim. universiteyi de netten bitirdim. baska hocalarin kaynaklarindan vs.
tamamen is sana kalmis istiyorsan yaparsin ama erken liseli kizlar gibi gitar alir 2 aya hevesini cikarir kenara koyarsan bir sey olmaz bu spora benzer. parasini odersin ama gidemezsin bir turlu.
sormak istedigin soru olursa ben buradayim cevaplarim. ekaterina var o da azcok anliyor ona da sorabilirsin.
  • turbo sadık  (04.10.19 22:21:12)
bir yontem duymustum, cok hizli ogreniliyor diyordu. neydi hic hatirlamiyorum belki bilen biri cikar.

  • bir varmis bir yokmus  (04.10.19 23:56:46)
@maryjane kurs linkini atar mısın?

  • duyurunun bug'ı  (05.10.19 00:14:21)