İyi para kazandıran statüsüz işlere bakışınız nedir?

Emlakçılık falan mesela. Kolay ve iyi para. Ama namı kötü bir iş.

Sadece para için bu tarz işleri yapar mıydınız?

şu başlığı okuyunca aklıma asla emlakçılık falan gelmez. Emlakçılık temiz iş bence.

Benim aklıma gelen tesisatçılık, elektrikçi, boyacı gibi bir geldiğinde 200-300-500 lira alan ama okumamış insanların yaptığı işler. Türkiye'de yapmam ama Türkiye'de de Kanada vb. gelişmiş ülkelerde de bu işleri yapanlar beyaz yakalılardan daha fazla para kazanıyorlar.
  • nhk ni youkosu  (03.10.19 01:44:00 ~ 01:44:12)
emlakçılık bizim ülkede biraz kolay para olarak görülüyor aslında. yurtdışında daha zorlu bir meslek. alıcıyı diyar diyar gezdirmesi, daha iyi fiyat kovalaması ve satıcı ile alıcı arasındaki ilişkilere köprü olması vs. türkiye'de sadece ofiste oturup elemanı baktırmaya yolluyor gibi görünüyor ve gerçekten de böyle. işini iyi yapanları ayrı tutuyorum.

yeteneğim olsa yapardım. (örn: çene) ama kurumsal çerçevede.

namı ne kadar kötü olsa da ve arkasından ne kadar şerefsiz de deseler, daha az kazanan maalesef daha çok kazanana saygı duyuyor bu ülkede ve sözü geçiyor. arkadan konuştuklarına bakmayın yüz yüze geldiklerinde hepsi abi abla peşindeler.
  • bisorumvargaliba  (03.10.19 02:00:30)
@nhk ni youkosu

Kesinlikle o işleri yapanlar dünyanın her yerinde daha fazla kazanıyor. Bence Türkiye'de de yapılır. Özel sektörde beyaz yakalı olmaktan iyi

Bu işleri geçtim ben spotçuluk hurdacılık yaparak istanbulda 2 ev alan gördüm
  • insomniac  (03.10.19 02:00:50 ~ 02:05:46)
statu = para donemi biteli cok oldu, artik tuberlar fabrikator gibi para kazaniyor. araba videosu ceken ergen gidip lambo aliyor, saka gibi bir donemde yasiyoruz.

statuye falan bakmadan saldirmak lazim, ay sonunu getiremedikten sonra statu olsa ne olur.

emlakcilar icin ayri bir parantez acalim, tam bir baltaya sap olamamis vasifsiz adam isi, agzi iyi laf yapan ve prezentabl herkesin baliklama dalip zengin olabilecegi garip bir sektor. yurtdisi-ici fark etmez, yurtdisindakiler de vasifsiz.
  • cooperr  (03.10.19 03:07:25)
Ya gecen bi arkadasim bi yakinjndan bahsetti. Cok sey bi bolum olmasa da uni de okumus. Ama ailenin asiri merkezi yerde bi bufesi var. Orayi isletiyorlar bu da haftanin 5 gunu filan orda. Ayda 12 bin kazaniyormus. Ne is yapsam bu kadar alamam diye duruyormuş. Yani bi dusundum. Gerxi burda statu dışında is de sıkıcı yani yaz kis orada durucan. Tatil gunu bayram filan fark etmez. E geceleri gec bitiyo filan oole uyuzluklae var. Ama yani acikcasi statusuyle ilgili bas edemeyebilirdim ben. İnsanlara isimi anlatmakta zorlanabilirdim gibi geliyor.

  • red g  (03.10.19 10:07:32)
İyi para kazandıran statüsüz işler genellikle tokatçıların, mafyaların çalıştığı işler oluyor, onlar da bize gelmez. Babadan kalmıyorsa kolay para diye bir şey yok.

  • roket adam  (03.10.19 11:26:50)