Binanın yaşını nasıl öğrenebilirim?

kiracıyım,
ikametgah vs ile bir şekilde öğrenebilir miyim?

en temizi karot
dasktan da öğrenebilirsiniz ama ne kadar doğrudur tartışılır

edit:karotla yaş değil betonarmenin kalitesini öğreniyoruz(thx turbo)
  • sameidiot solo  (28.09.19 11:26:40 ~ 11:34:30)
kayıtlar belediyede var.

  • turbo sadık  (28.09.19 11:28:04)
Belediye bana gösteriyor mu zaten onu soruyorum.
Kayıtlar tabiiki vardır tapu kadastroda da vardır ben kiracı olarak nereye gidip sorabilirim?

  • jimjim  (28.09.19 11:43:31)
ev sahibine rica edin. tapuda yazar

  • gizemli dede  (28.09.19 12:10:54)
Tapuda yazmaz, tapuda satış/devir/işlem tarihleri yazar ama inşa ile ilgili tarih yok.

Belediye bu bilgiyi size verir mi? Denemek lazım, ama asıl öğrenmek istediğiniz binanın deprem ile ilgili güvenliği ise dış cepheden bir fotoğrafını atayın size yönetmelikten önce mi sonra mı yapıldığını %99 söylerim.

Fotoğraf çok yakından olmasın, yanındaki bir kaç bina daha gözüksün.
  • John Bloor  (28.09.19 12:43:14)
abi hangi yönetmelik?
bakınca ben de anlıyorum en az 30 yaşı var.

  • jimjim  (28.09.19 12:58:17)
2003 ve 2006 da iki yönetmelik çıktı (2008 miydi yoksa?)

En az 30 yaşında olduğu bakınca anlşılıyorsa zaten nokta atışı yaşı ne yapacaksın.

Belli ki deniz kumu, hurda demir (nervürsüz), ve harç yapmayı bilmeyen (bilse de üşenen) kalfalar tarafından yapıldı.
  • John Bloor  (28.09.19 13:26:18)