Neden erkekler eşlerine çok gördükleri muameleyi metreslerine rahatlıkla -

yapabiliyorlar? Örneğin eşine bi çiçeği, ne bileyim bi hediyeyi çok gören adamlar, metresine araba alıyor. Why?

Eşini sevmediği için olabilir mi ? Sevmediği için aldattığına inanıyorsun da tencerenin doğurduğuna mi inanmıyorsun

  • olaylar olaylar  (28.09.19 01:32:45)
eşini kaybetmekten korkmadığı için olabilir mi ? Kaybetmekten korkmadığı için aldattığına inanıyorsun da tencerenin doğurduğuna mi inanmıyorsun

  • dafuq  (28.09.19 01:38:54)
Fantezi cunku. Bir de bir seneden sonra esin asker arkadasin gibi geliyor, bir albenisi yok.

  • hot potato  (28.09.19 05:02:16)
Hemen seksist olmaz öyle. Kadınlar da ne paralar yediriyor yerine göre. Erkekler daha çok olduğu sadece erkeklerin metresi var gibi bakmamak lazım. İmkan meselesi sadece.
Sebebi ise tek değil. Yikaridakiler ve/veya eş ile metresi aynı yere koymamak (daha değerli olana daha çok şey alması gerekir derseniz o kadar basit değil) ya da metresle olan ilişkinin dinamiği o şekildedir. O oyunun kuralları.
İçinde eşi kaybetmemek rahatlığı da olabilir, gerek gormeyebilir de, 30 yıldır hiç çiçek almadan bugüne geldiyse çiçek alamıyor da olabilir vs.
  • kisa  (28.09.19 06:16:53)
Libidoyu tekrar canlı gören, beğenildiğini düşünen, erkek gibi hissettirilen konumda olmak önemli geliyor. Bar/pavyondaki Kons muhabbeti de bu yüzden var. Çiftlerin karşılıklı ilgisizliğinden kaynaklı. Evlenmek için evlenin tiplerin, mantık evliliği yapanların, sirf kız güzel/seksi diye evlenenlerin kaçınılmaz sonu bu.

  • hasmetizm 2046  (28.09.19 06:19:34)
Metres tüm bu rezilliğin bedeli olarak biseyler ister. Bu karşılık paradır. Metres orospudur. Çok anlam yüklemeyin metrese.

  • luluki  (28.09.19 07:17:32)
Cunku esinle yillardir birliktesin, artik spesyalitesi kalmamis, yuzunu gormenin bir ayricaligi yok. Metres tam tersi.

  • stavro  (28.09.19 08:21:12)
Eşinle viski almak istediğinde ne gerek var diyor.
Metres olur aşkım diyor.
ikisinde de sen ödüyorsun.
  • neymis  (28.09.19 08:58:30)
çünkü metres kısa dönem. eşi ise hayatın sonuna kadar yanında.

metres moral motivasyon pompası işlevi görüyor.
  • tabudeviren  (28.09.19 09:18:21)
Icimi dökmelik başlık olmuş, uzun olabilir yazacaklarım. Cevaplari okuduktan sonra silersen fena söverim

  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (28.09.19 09:58:18)
Yok soruyu silmeyeceğim.

  • roket adam  (28.09.19 11:20:41)
eş elin altında, ulaşılabilir ve alışılmış. metres kaybedilebilir, gizli, oyunlu.

aynılarını kadınlar da yapıyorlar cinsiyet ayrımı da yapmayalım. evdeki kocasına sirke surat, işteki flörtüne gülücükler, göz süzmeler, kalp atışları. insan yapısı işte naparsın. erkek versiyonu da elindeki parayı metrese harcıyor.

karısından ayrılıp metresiyle evlenenin de heyecanı kalmıyor, metres de bayıyor herifi.
  • lilyb  (28.09.19 12:54:17)
6 yıl boyunca yılda sadece bir kaç gün görebildiğim insana it gibi sadık kaldım, aşkın onlarca tanımından birini yaşadığım için dünyanın en şanslı insanlarından biri kabul ediyorum kendimi. hala seviyor muyum, deliler gibi hemde.

3 yıl evvel birlikteliğimizi sonlandırmak durumunda kaldık, aşka olan inancımı da gömdüm beraberinde. epey denedim bir başkasına aynı tutkuyla yaklaşmayı, olmadı tabi. saldım bende.

sorunun cevabı ise şu benim evrenimde;
son 3 yıldır merkezde her zaman biri oluyor, merkezdeki ile arkadaşlığımız duygusal yogunlukta oluyor, diğer yandan çokca da uydu oluyor. bunlar ise isin heyecan tarafı. lakin orda şöyle bir durum var bende, hani ekşi'nin efsane zamanlarından efsane bir bkz var ya, ''seni sikmemle sonuclanacak bir surecin başındayız''
sanırım ben o süreçten keyif alıyorum. o süreç sonunda bütün büyü bozuluyor. ne o çekici wamp kadın kalıyor geriye ne de o aşk çocuğu. bütün albenisini yitiriyor. bu bahsettiğim uydularda geçerli. bu arada asla kimseye aşk\sevgi konusunda yalan söylemedim kimsenin günahına girmedim, en başta açık açık asla sevgili olamayacağımızı belirtiyorum.

zannedersem evlilerde de durum bu. merkezdeki ile rutine biniyor ilişki ama kimisi aşka aşık işte.
nazım ekolü, orhan veli ekolü. hatta abdulhak hamid tarhan.

doğru yanlış tartışılır. detaylar belirler ahlaki durumu.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (29.09.19 00:01:39)