deprem sigortası

uzun zamandır düşünüyordum aslında deprem sigortası yaptırmayı, dünkü depremden sonra da daha bi zorunluluk hisseder oldum.

ama hangi firmadan nasıl yaptırmak lazım acaba? bizim ev beşiktaş'ta, 30 senelik bir bina.

dask mı?

  • sutlu nescafe  (27.09.19 16:49:00)
evet

yani bir tane mi deprem sigortası şekli var, bilmiyorum. olur da (allah korusun) binamız yıkılırsa en azından ekonomik olarak da çökmeyelim diye bir sigorta yaptırmak istiyorum.
  • ahm1  (27.09.19 16:54:08 ~ 16:56:08)
dask taş çatlasın senelik 50-100 lira. evinin değeri 400-500bin desek onu karşılayabilir mi? bence hayır. yaptırdım ama büyük bir beklentim yokj.

  • sutlu nescafe  (27.09.19 17:11:12)
ya işte en optimumunu arıyorum. şimdi bulamadım ama bir ara bakmıştım dask'ın sitesinde bir program vardı, kabaca primini ve sana ne vereceğini yazıyordu. bizim eve de 70-80 bin veriyordu yıkılırsa. e yani sokakta çırıl çıplak beş parasız kalmaktan iyidir her halükarda. 10 bin bile verseler hiç yaptırmamaktan iyidir yani özetle.

  • ahm1  (27.09.19 17:14:03)
istediğin şirketi seçebilirsin. çünkü deprem olmadı ki falanca şirketten daskım vardı param ödenmedi desin.

  • sutlu nescafe  (27.09.19 17:24:02)
Fiyatı devlet belirliyor zaten, rekabet yok. Her şirketten yaptırabilirsiniz.

Ama dask + konut poliçesi ile tazminatı yükseltebilirsiniz, böylece eşyalar içinde ödeme alırsınız.
  • John Bloor  (27.09.19 17:32:32)
evet, para ödenmemesi konusunda da büyük soru işaretleri var. milyarca lirayı ne zaman, nasıl ödeyecekler (en az birkaç sene sürer belki de) ama senede 100-200-300 lira da verilir yani.

  • ahm1  (27.09.19 17:36:09)