Iphone 11 vs Iphone 11 pro

arada 400$ gibi bir fiyat farkı var.
acaba birbirleriyle aralarındaki net fark nedir?

ekran kalitesi farklı oldugunu biliyorum. ancak xr'deki liquid retina bence gayet müthiş. açıkçası çok etkileyeceğini düşünmüyorum.

kamera kalitesi farkında farkı tam olarak anlayamadım. ikisinin de çekimleri müthiş. ince detaya girince fark ortaya çıkıyor ama çok önemli mi bilemedim.

bunların haricinde ne farklar var?
ön kameraları aynı mesela?

Ois 11de 1 tane prolarda 2 tane. Kasaları farklı 11pro paslanmaz çelik. Ekranları farklı. 11de hdr ekran yok. 11 pro daha ince daha hafif. Su geçirmezlikleri farklı. Genel olarak prolarda yazma hızları daha yüksekti onlardan emin değilim. Eğer bütçeniz uygunsa pro alın.

  • bahoho  (26.09.19 11:37:08)
Çözünürlük farkı ve kamera farkı var. prolar süper retina kullanıyor yeni teknoloji.
Onun dışında pek bi fark yok.

Bu arada çok farketmez demişsin ama bi görmeden karar verme bence. Eğer yurtdışındaysan apple store a gidip ikisini de bi incele derim. Daha ben de görmedim bu arada :D

Ekran boyutu olarak iphone 11 birazcık daha büyük hatta. Onun dışında ikisinde de aynı işlemci var donanım olarak pek bir farkyok.
  • nuevo  (26.09.19 11:37:08)
Bir apple store'a gidip XS ve XR arasındaki farka bakmanızı öneririm. Eğer hissedilir bir fark yoksa arada gönül rahatlığıyla 11 alabilirsiniz. Ben X kullandığım için XR'ın ekran kalitesi çok farklı geldi, 11'de de aynı teknoloji var.

  • roket adam  (26.09.19 12:32:12)