Tarkan'ın başarısının sırrı ne sizce?

Neden ondan daha iyisi gelmedi? Sesi, dansı iyi tek kişi olması mümkün değil. Gizemli olması mı? Gizemli olmak iyi bir şey mi bir ünlü için?

yakışıklı, sempatik, düzgün ve yetenekli bir adam.

türk popuna yön veren kişilerle çalıştı sürekli (sezen aksu, zerrin özer, nazan öncel)
  • cern de cayci olmak vardi  (23.09.19 12:07:34)
tarkanın çıkış yaptığı yıllarda erkek hiper star olacak başka kimse yoktu.

o zamanki erkek pop sanatçılarını bir inceleyelim, tarkan, ozan orhon, saksafoncu tayfun. aklıma başkası gelmedi.

neyse tarkan çok yetenekli, şöyleki tsm konservatuarı mezunu, çok güzel bir sesi var, tsm de söyler, pop da söyler, işine karşı aşırı disiplinli, bu güne kadar dünya çapında en iyi insanlar ile çalıştı. başkaları gibi zırt pırt porgramlara tv ye çıkıp yüzünü eskitmedi. insanlar bu yüzden hep tarkanı merak eder oldu.

daha ne olsun ki? ozan orhon'la ,saksafoncu tayfun mu hiperstar olsun?

bildiğiniz gibi türkiyede pop müzik mafyası sezen aksudur. he demedikten sonra hiç bişey olamazsın. tarkanla sezen aksu aynı levelde.

tarkan hayranı değilim, ikinci albümünden sonraki hiç birini dinlemedim, konserleri de hep playback ya da şov maksatlı abidik gubidik oluyor ama adam harbiden star yani.

abin star bebeğim heheheh
  • hem şişko hem deli  (23.09.19 12:42:20 ~ 12:45:51)
Iyi bir muzisyen olmanin yani sira olay saglam danismanlik hizmeti almis olmasi. Marka degerini arttirmak icin saglam PR lazim.

  • stavro  (23.09.19 12:46:26 ~ 13:39:09)
sesi çok güzel ve eğitimli.

'manken yakışıklısı' diyemeyiz ama çok çekici, albenisi tartışılmaz. dansı, bakışı, hali-tavrı kendine hayran bıraktı / bırakıyor.

doğru insanlarla çalışıp doğru şarkıları söyledi.

sosyal medya öncesi dönemin starlık kavramı bugünkünden farklıydı. erişilmez olmanın yadsınamaz bir etkisi var ki bu 'halk'la arasına bir mesafe koyuyor, onu hep 'yukarlarda bi yerde' tutuyor. gizemli olmanın çok ciddi bir artısı var.

son albümleri öncekiler kadar olay yaratmasa da belirli biz çizginin altına hiç düşmedi.

başta söyleyeceğimi de sonda söyleyeyim; bir bütün olarak 'star ışığı' denilen şey gerçek. bu vardır ya da yoktur. tarkan'da bu çook yüksek.
  • asisamus  (23.09.19 13:12:29)
Çok fazla TV karsisinda olmadığı için yarattığı bir gizem de etkili bence. Kendisi hakkında yargıda bulunacak kadar çok şey öğrenemedik. Belki böylesi daha iyi oldu yoksa onu da harcardık

  • olaylar olaylar  (23.09.19 14:58:25)
kimse yazmamış, ilginç. tarkan söz yazan ve beste yapan bir sanatçıdır. sadece yorumcu değildir. en güzel şarkılarının büyük çoğunluğunda kendi imzası vardır. üreten sanatçı her zaman daha uzun ömürlü olur.

  • bir garip melek  (23.09.19 15:53:20)
onun menajerini tanıyan birinden duydum; her türlü müziği dinliyor ve müzik piyasasındaki tüm yenilikleri çok sıkı takip ediyormuş. dünya çapındaki birçok tarza hakimmiş. yani kendini geliştiriyor.

elbette izlediği PR politikasının da etkisi vardır. yüzünü eskitmiyor, zevzekçe konuşmuyor. ayrıca ben, ölürüm sana ve karma albümlerinin ekmeğini ye ye bitmez diye düşünüyorum.
  • muslugubozukhayrat  (23.09.19 16:02:37)
geçtiğimiz senelerde sanırım şu tarkan'ın yeni albüm çıkardığı zamanlar.

isim vermek istemiyorum türkiye'de ki en büyük müzik otoritelerinden birisi olan arkadaşımla sohbet ediyorum. aynı zamanda da prodüktör, şu gün piyasada tepelerdeki sanatçıların yarısından çoğunun yolu düşer bu insana. neyse ne lan bu böyle böyle albüm mü olur abidik gubidik dedim, tarkanın albümü için, zaman değişiyor moruk, herkes senin gibi değil ki, sana hitap eden albüm yapsak zaten kimse dinlemez, bence cuk diye oturtmuş, mükemmel bir albüm, zamanın ruhunu yakalamış dedi. ben valla tarkan 96 dan başka albüm tanımam abicim dedim, o da dediki şimdiki gençler için de bu albüm öyle dedi.

sonra çalıştığı isimlerden konuştuk, mix masteringe girdik biraz, şöyle böyle olsa daha iyi olmazmıydı acaba diye, çat çat çalıştığı tüm isimleri saydı ve nasıl insanlar olduklarını da anlattı iş konusunda.

yani hakkaten en iyileri ile çalışıyor ve gerçekten aşırı disiplinli.

sonra da sezen aksunun dedikodusunu yapmıştık heheh
  • hem şişko hem deli  (23.09.19 16:57:34 ~ 16:58:31)
Tarkan'in uzun yıllardır durumu artik işinden, yaptıklarından ziyade marka değeri ve konumlandığı yer ile alakalı. O yeri nasıl yaptı derseniz guzel bazı söz besteleri var iyi bir ses ve yorum ama bence abartıldığı kadar değil.

sadece çıktığı zamanlarda ve sonrasında (iyi ya ya da kötü) onun kadar risk alan daha önce yapılmamış sexy şarkı sözleri klipler çoğu erkek sanatçının yapmaya cesaret edemedigi danslar vs ile o günkü yabancı starları gercekten taklit eden tek isimdi ve buna büyük bir paye verildi. Sadece halk değil media tarafından da.

Belki hak ederek belki yokluktan tartisilir ama bir numara erkek popstar ilan edildi ve bu sürdürüldü. Nasıl Ajda Pekkan "süperstar"dir ve kotu şarkı çıkarsa ya da konserde performansı iyi olmadığı icin playback yapıyor şarkıları daha çok vokalistlerine okutuyor olsa da kimse birşey diyemiyor Tarkan da öyle şimdi. Konser biletleri çok yüksek bile olsa o Tarkan ve sadece Tarkan konserine gittim demek için bile alınır durumda.

Tabi bütün bunların yanında yazıldığı gibi kendisini marka olarak doğru yönetmesi vs de var elbette. Nasıl demet akalın bugün hiç sesi olmadığı halde bazı şeyleri doğru yapması doğru şarkı seçimleri kariyer yönetimi vs sayesinde yıllardır star konumundaysa Tarkan'ın hikayesi de (tabiki sesi ve söz beste kabiliyeti vs olan) benzer versiyonudur bence.
  • nick dedigin  (23.09.19 17:42:38 ~ 17:49:13)