Guzel bir makarna sosu tarifiniz var mi kendi uyguladiginiz.

Duz salcali makarnadan nefret ediyorum. Butik makarnacilarda cok iyi seyler cikiyor. Bunlar gibi güzel değişik tatlar elde edebildcek sos tarifi bilen var mi? Hazir sos falan da olur bildiğiniz varsa.

Bu soruyu sordugunuz icincok basit sekilde bir oneride bulunacagim. Makarna sosu anlaminda en kolay hile hazir corbalari kullanmaktir. Mesela hazir domates corbasini biraz yag ve az suyla hazirlarsaniz guzel bir domates sosunuz olur makarna icin.

Tabi ailesinden yeni ayrilmis ogrenci gibi sosu yapip, makarnayi ayni tencereye atip hepsini karistirmayin. Makarnayi suzup bir tabaga alin, sosu ustune gezdirin, ustunu de maydonoz ile susleyin tamamdir. Sunum onemli :)

Benzer sekilde mantar corbasi gibi damak zevkinize uyan corbalarla cesitlendirebilirsiniz.
  • crown  (22.09.19 19:36:29)
barilla'nın hazır sosları var. ben beğeniyorum çeşit çeşit var.

  • jangbogo  (22.09.19 19:59:20)
pesto sos
pesto+labne
pesto+eski kaşar/rokfor
labne+kekik+karabiber

kıyma+maydonoz+karabiber+sarımsak+domates tavada pişir 20 dakika.
  • jimjim  (22.09.19 20:20:29)
Çektirme (demleme) yöntemiyle makarna yapın.pilav gibi yani.bol domatesli, fesleğenli.internette bununla ilgili bir çok tarif var.

  • astrid  (22.09.19 20:28:38)
Mantar ve tavuğu kavur sonra krema ile bulustur. En sevdiğim sostur kendisi. Istersen çok minik soğan ve sarimsakta dograyip koyabilirsin.

  • brnbrs  (22.09.19 20:50:30)
Manti makarna al.
Kiymaya sogan, tuz, biber, reyhan, nane kat karistir.
Tavada yag ve salca yap. Bundan bir kasik kiymaya kat katistir.
Makarnalarin icini kiymayla doldur. Makarnalari salcaya at. Uzerini kapatacak kadar kaynamis su kat. Pisir.
Sarmisakli yogurtla ye.
Afiyet olsun.
  • nax  (23.09.19 00:29:04)