Yazıcı Tavsiyesi

Konu ile ilgili son duyurunun üzerinden iki yıl geçtiğinden yeni bir duyuru açmak istedim.
Düzenli olarak çıktı almam ve fotokopi çekmem gerekiyor. Her çıktı aldığımda da en az 200-300 sayfa oluyor ve bu da bütçemi zorluyor.
kaliteli, çok fazla sorun çıkarmayacak bir yazıcı almak istiyorum. Toner/kartuş dolumu yapılabilen, çok fonksiyonlu ve uzun ömürlü bir yazıcıya ihtiyacım var. Brother (DCP-T510W modeli) ve Epson önerenler oldu fakat daha sonra Utax markası da önerilince kafam iyice karıştı.
Bütçe olarak 700-900 lira arasında bir ürün arıyorum. Tabii "ben 8 yıldır kullanıyorum, hiçbir sorun olmadı" diyebileceğiniz bir yazıcı var ise bütçemi zorlayabilirim:) ( Böyle bir ihtimalin çok çok düşük olduğunun farkındayım, cümlede mübalağa vardır.) Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

utax'ı hiç duymadım. o kadar fazla çıktı alsaydım eğer, depolu yazıcılara bakardım. epson, brother, canon vb. hatta hp'de bile var artık galiba. hız benim için çok önemli dersen lazer yazıcılara bak. ama renkli şartsa, renkli lazer yazıcılar pahalı. modelini verdiğin brother aradığın özelliklere uyuyorsa alınabilir duruyor.

  • sutlu nescafe  (22.09.19 18:25:02)
Cevabınız için teşekkür ederim. Depolu dediğiniz "bitmeyen kartuşlu" veya "toner/kartuş dolumu yapılabilen" modeller sanırım ki ben de onlardan almayı düşünüyorum. Herhangi bir sebep sunmadan "Canon alma" diyenler de oldu. Kullanan var ise daha sağlıklı bir yorum yapabilir sanırım. Hız çok önemli değil aslında, yani önceliğim sağlam olması. Lazer yazıcılar hakkında hiçbir fikrim yok açıkçası.
Ben de o modeli beğendim, tek eksi yanı çift taraflı yazdırmanın manuel olarak yapılıyor olması. Belki farklı bir marka/model önerisi olan vardır diye sormak istedim.

  • simdinolacak  (22.09.19 19:26:44)
senin verdiğin brother yazıcı tanklı işte. onun gibi modellerden bahsediyorum.
otomatik çift taraflı baskı yapan cihazlar ofis sınıfında cihazlar oluyor. onlar da normalden pahalı oluyor.

  • sutlu nescafe  (22.09.19 19:45:51)
bursakartuş gibi sitelerde satılan aparatları sakın kullanma.
markanın kendi orijinal mürekkebini alıp doldurabiliyorsan onu tercih et.
lazerli yazıcılar çoklu baskı için pratik ve ucuz. neredeyse kağıt maliyetine baskı yapıyorsun.dolumu kendin yapacaksan bütçene uyan ürünü belirle yotube dan dolum videolarına bak,becerebilirim dersen al. yoksa direkt anahtar kelime ile en kolay toner i arat bul o yazıcıyı al.
  • 50promil  (22.09.19 22:13:14)
@sivrisinek verdiğiniz bilgiler ve öneriler için çok teşekkür ederim. Özellikle önerdiğiniz bir model var mı acaba? Direkt model adı ile aratırsam daha sağlıklı olur. Hemen sipariş de vermiş olurum.
Çok fazla site var, hangisinin orijinal mürekkep gönderip göndermediğini bilmek çok zor olacak. bitmeyenkartus.com diye bir site vardı, o siteyi beğendim aslında.
Bir de tekrar sormak istiyorum; Brother mı, Epson mı?
  • simdinolacak  (24.09.19 07:57:57)
Hocam gönderdiğiniz modele baktım. L3060 ve L3151 arasında kaldım. Özellikleri arasında çok fark yok ama L3060 modeli ile ilgili yorumlar daha olumsuz, L3151 ile ilgili kafama takılan ise kartuş/toner adedi:1. L3060'ta ise kartuş/toner adedi:4
Bunun anlamı tam olarak nedir bilemedim. Yani kutudan çıkan sayı mı yoksa yazıcının kendi kapasitesi midir ve bu ne anlama geliyor acaba?
Kusura bakmayın çok soru sordum ama gerçekten hiç anlamıyorum yazıcılardan. Hangi model daha kullanışlıdır karar da veremiyorum.
  • simdinolacak  (24.09.19 18:53:46)
Hepsiburada sitesinde özellikler bölümünde "1" yazıyordu.
www.hepsiburada.com
Şu linkten bakabilirsiniz. Daha küçük olması bir sorun olmaz sanırım. Sadece daha sık dolum yapmam gerekecek. Umarım sorun yaşamam bu konuda:)
  • simdinolacak  (24.09.19 19:43:28)
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Teknosa'dan l3151 modelini almaya karar verdim ve mağazaya özel 899 liraya aldım. Ayrıca internet sitesinde kredi kartına (yapı kredi) 4 taksit oluyordu, mağazada 6 taksit yaptılar. Benim için çok iyi oldu.
Hemen 100 sayfalık çıktı aldım. Hız olarak çok yavaş değil. Ev kullanıcıları için normal bence hızı. Toner dolumu ve kullanımı kolay. Wifi olması çok büyük kolaylık sağladı. Kurulumu da kolay. Paket içerisinde 3 renkli 2 siyah mürekkep çıkıyor. Mürekkepler cihazı bir kere doldurmaya yetiyor ve içerisinde biraz da kalıyor.
Tek eksisi fotokopi çekerken manuel olarak ve en fazla 20 sayfa fotokopi çekiyor olmanız. Yani diyelim ki 15 adet fotokopi almak istiyorsunuz, fotokopi çekme tuşuna art arda 15 kere basmanız gerekiyor. 30 sayfa almak isterseniz de bir kerede en fazla 20 kere basıp beklemeniz gerekiyor. Çok sayıda fotokopi çekenler için biraz yorucu olabilir.
Bir de şimdi aklıma geldi. Sesi biraz yüksek gibi. ( İlk kez evde yazıcı kullandığım için bana öyle gelmiş de olabilir.) Akşam saatlerinde kullanmak ses konusunda hassas olanlar için rahatsız edici olabilir.
  • simdinolacak  (27.09.19 15:58:00)
bazı yazıcılarda gece modu veya sessiz mod diye birşey var. bende vardı ama birşey anlamadım. fark etmedim yani.

  • sutlu nescafe  (27.09.19 16:22:16)
Bu özelliği hiç duymamıştım. bu yazıcıda yok sanırım ama bir daha bakacağım. Çok teşekkür ederim.

  • simdinolacak  (27.09.19 21:29:25)