Niye sürekli çamur toz yağıyor?

Hadi bir ara çöl tozu diyorlardı ki çocukluktan beri son birkaç yıla kadar böyle bir şey hatırlamıyorum...

Pencereyi yarım saat açık bıraksam pencereye yakın tüm masaların, siyah yüzeylerin toz kapladığını görüyorum.
Denizlikler sildiğim gün kapkara oluyor.

Yurt dışındaki evde, 3 ay ayak basılmamış balkon pırıl pırıl kalıyor.

İstanbul genelinde herkeste durum bu mu?

İstanbul dışındaki şehirlerde durum nasıl merak ediyorum.

Etraftaki inşaatlara yoruyordum bunu ama bu kadar da olamaz herhalde.

Not: yer Avrupa yakası, Maslak civarı.

istanbulda her yer insaat santiye,

  • exlibris  (22.09.19 15:50:24)
sadece istanbula özel bi durum değil. eskişehir'de yaşıyorum ve pencere açmaya korkuyorum. çamur yağıyor resmen

  • smh  (22.09.19 19:23:59)
aynı durum, kocaeli. 4-5 yıl önce ilk ciddi çöl tozu yağmurunu ilgiyle izlemiştim, artık her 2-3 yağmurlu geceden birinde arabayı toz içinde buluyorum. küresel ısınma, bölgeler arası ve gece-gündüz arası büyük sıcaklık farklarından dolayı atmosferin üst tabakalarında rüzgarların daha yüksek hızlarla esmesiyle çöl tozlarının veya yeni çölleşen yerlerden gelen tozların bize daha sık ulaştığını düşünüyorum, uzman değilim, tamamen bilgisizce kafada kuruyorum.

  • engelbert humperdinck  (22.09.19 23:46:12)
tuzla fabrika yangını.

  • stillalive  (23.09.19 00:04:46)
Urfadayım aynı sorun burda da var. Sebep olarak da suriye'yi gösteriyorlar. Oranın tozu buraya geliyormuş.

  • valarmurgulis  (23.09.19 00:21:57)