Avrupalı arkadaşlarıma bize özgü ne alabilirim?

Avrupa'ya ziyarete gidiyorum. Mutlaka hediye götürmem gerekiyor. Yerel bir şeyler götürmek istiyorum. Önerebilir misiniz?

Kaliteli lokum, kaliteli kuru baklava, antep fistigi.

  • stavro  (20.09.19 00:12:00)
kendimden örnek vereyim. çifte kavrulmuş çok kaliteli bir lokum, bakırcılar çarşısından güzel bir servis kasesi, yerel bir tatlı (pişmaniye)

  • war of the world  (20.09.19 00:15:02)
Nazad boncuklu bileklik
Nazar boncuğu
Nazar boncuklu anahtarlık
  • adwokat  (20.09.19 00:18:54)
Pasabahcede istanbul temali guzel setler var. Nazar boncugu olabilir. Istanbul gravuru olabilir. El yapimi cam/luletasi esyalar olabilir.
Yiyecek olarak benim tecrube ettiklerim baklava ve lokumu sevmiyorlar.

  • nax  (20.09.19 00:39:58)
Saray helvası fıstıklı

  • anarsika  (20.09.19 01:09:59)
benim paket:

kestane şekeri
ç.k. lokum
türk kahvesi
rize turist çay (orada olmadığından değil de kim özellikle türk çayı kahvesi arayıp alacak, bi tadına baksınlar)
gerçek cam nazar boncuğu magnet
piri reis deri anahtarlık (2013 piri reis yılıydı özel üretim harita anahtarlıklar vardı. bunun yerine başka benzer bir şey veya anıtkabir'den bir şeyler olabilir)
  • engelbert humperdinck  (20.09.19 01:46:37)
Ben çifte kavrulmuş fıstıklı lokum almıştım.bayılarak yemişlerdi.hatta hediyeyi aldığım kişi iyi ki türk kahvesi getirmedin, nasıl içiyosunuz o iğrenç şeyi anlayamıyorum demişti.el işçiliği olan otantik tarzda hediyelik eşya da alabilirsin, küçük çerçevede bir resim, yastık kılıfı,tabak,fincan vs.

  • astrid  (20.09.19 02:15:03)
ipek şal.
nazarlık +1
kestane şekeri
  • duster  (20.09.19 09:22:26)
bez bebek
www.sineksekiz.com

citlik agacindan kolye
www.sineksekiz.com

sari kantaron yagi
www.sineksekiz.com

digger yazilanlardan fiskobirlik ve caykur urunleri, hamamla ilgili bir sey
  • jimicik  (20.09.19 09:53:17)
Iyi bir Türk şarabı
Paşabahçe'nin nazarlıkları, kolonyaları (ıhlamur kokusu çok hoş mesela.)

Lokum da iyi bir seçenek. Çifte kavrulmuş fıstıklı. Mümkünse gerçekten Safranbolu'dan.
  • buf-e kür  (20.09.19 11:17:25)