30'a merdiven dayamak ve hukuk okumak

bilişim sektörünün pazarlama ayağındayım. zerre sevmiyorum işimi. bir yere varamıyorum. artık olay şu istanbul depremi olsa da kurtulsama, yoldan geçerken falan umursamamaya döndü. inhitar edecek cesaretim yok ama yaşayacak pek gücüm de yok.
ist hukuk 1. sınıf terkim. olmayacak şeyler oldu ve devam edemedim okula. izmire dönüp deu ui bitirdim çalışırken falan bitti bir şekilde.
yakında işten çıkarılacağımı düşünüyorum açıkçası. muhtemelen kapatıp gidecekler şirketi ya da birleşme falan olacak. bir miktar birikmiş para, tazminat falan derken 10-12 ay idare ederim diye düşünüyorum.
bu 10-12 ayda tekrar sınava hazırlanıp bıraktığım okula devam etmek ne kadar mantıklı bu saatten sonra?
30 yaşından sonra hukuk okumuş birinin yurtdışı iş, akademik kariyer şansı nedir?
yoksa şansımı zorlayıp başka bölüm mü okusam?
piyasa boktan zaten iş bulmam sıkıntı, okuldan başka aklıma bir şey gelmiyor şu dönemde.

Tazminatı alıp Avrupa ülkeleri veya Kanada, Avustralya gibi ülkelerde yönelimlerine göre master yapabilirsin. Hem zayıfsa dilin gelişir. Hem de bitirdikten sonra belki iş bulursun.

Hukuk seni bitirdikten sonra mutlu edecek mi? Yoksa şu anda tutunacak dal vazifesi mi görüyor?
  • mekaniker  (18.09.19 19:42:22)
Hocam sen daha iyi bilirsin de avukat olmak yeni düzenlemelerle iyice zorlaştırılıyor. Bir de bu okul ciddi bir şekilde oturup okuma yapmayı gerektiriyor. Bir yandan çalışmak vs gerekecek ki zor...
Bilişim üstünde yetkinliğizi bilmiyorum tabi ama bu tür işler dünyada geçer akçe olduğu için oradan kendinizi geliştirmeye bakın bence.

  • anon1m  (18.09.19 20:13:46)
hey corc versene borc+1 hukuk malesef yurtdışında çok geçen bir alan değil olsa bile bir sürü zorluğu beraberinde getiriyor. çok iyi bir gelecek olabilir ama hayli zor bir yol. türkiyede özel ve kamuda kendini deneyebilirsin.

  • Topalordek  (18.09.19 20:58:53)
bölümü yeni okumaya mı başlayacaksınız?

öyleyse kesinlikle tavsiye etmem. belli şeylerin oturması çok zor oluyor. keza akademisyenlik için de yaş şartı vs. arıyor üiversiteler.

yurtdışına çıkmanızı ya da tıp, eczacılık okumanızı tavsiye ederim okuyacaksanız.

ya da programlama( c ) falan öğrenmenizi öneririm.
  • konsomatrix  (18.09.19 21:38:47)
IT sektörünün pazarlama ayağında olağanüstü para olması dışında söylediklerinde sıkıntı yok. Dil öğrenip uluslararası firmalara girmeye çalışırsan dolarla para kazanman mümkün.

  • roket adam  (18.09.19 22:14:38)
27 yaşındayım , ileri düzeyde İngilizce biliyorum ve istanbul barosuna kayitliyim. Hazirandan beri iş arıyorum ve bulamıyorum. En son konuştuğum büro 2250 lira teklif etti. Kendi buromu açsam altından kalkamam. İş bulamadığım için bunalimdayim ve hukuk okuduğum için çok pişmanım. Yurtdışına garsonluk dahi olsa gidecek durumdayım. Meslek olmuş durumda, inan mazsaniz İstanbul barosunun bilgi havuzuna girin bakın ne donanımlı insanlar iş arıyor ve bulamıyor.

  • sanguine  (19.09.19 15:54:54)
@konso akademisyenlik için nasıl bir yaş şartı var?

  • nick bulamadim  (19.09.19 16:14:20)
araştırma görevlisi ilanında 27 yaşından küçük gibi kriterler olabiliyor.

  • konsomatrix  (19.09.19 23:29:12)
her okulda oluyor mu? bir de liseden bir biyoloji hocası vardı. tam araştırmadım ama meb'de öğretmenlik yaptıktan sonra akademisyenliğe yönelmişti. nasıl olabiliyor? ünvanı neydi hatırlamıyorum.

  • nick bulamadim  (20.09.19 08:24:31)