yeni telefonu iade edebilir miyim?

17 Ağustos'ta xiaomi'nin resmi distribütörü evofone websitesinden redmi note 7 satın aldım. 21 ağustosta elime ulaşan telefonda ekranda küçük bir renk farkı fark ettim. (ölü pixel de değil ama açık beyaz minik yuvarlak bir ton farkı) 24 ağustos'ta telefonu gönderdim ve dilekçemde herhangi bir şekilde tamir edilmesini istemediğimi yeni telefon talep ettiğimi mümkünse değilse de iadesini istedim. ben izindeyken telefon 5 eylül'de işyerine gelmiş. bugün açıp baktığımda aynı telefonu sorun görülmedi diyerek geri göndermişler. 14 günlük yasal süreci geçtim ama telefonu sizce iade edebilir miyim?

14 gün değil, bir gün bile geçse edemezsin.

Kutusu açılmış, hat takılmış cihazı iade almazlar.

Bariz bir sorun varsa thhye git
  • dolan dolmuş  (16.09.19 21:56:17)
gerçekten ayıplıysa zaman aşımı olmadan her türlü hakkınız var. thh'ye gidin zorluyorlarsa ki öyle görünüyor.

  • ozdek  (16.09.19 22:18:08)
bu bir piksel sorunu ve piksel sorunlarının tümü üretici hatası olarak kabul ediliyor. tüketici hakem heyeti çoğunlukla tüketici lehine karar veriyor ve yaptırım gücü var.

  • tururo  (16.09.19 22:41:23)
Teknosanın yalanlarını gelip burada anlatmayın. Hat takılan cihaz bal gibi de iade edilir. Siz süreyi geçirdiğiniz için hemen e-devlet üzerinden thh ye bir başvuru yapın. Zaten sizin lehinize çıkacak karar.

  • goodman  (16.09.19 22:51:12)
Hat takılması cep telefonunda mutat kullanıma dahildir. 6502 sayılı tkhk göre her türlü iade hakkınız saklı. Önce evofone'a iadeli taahhütlü gönderin veya faks çekin bedel iadesi istediğinize dair. Ardından hemen thh'ye başvurun. Edevlet üzerinden de başvurabilirsiniz.

  • karacigerim vur kadehlere  (16.09.19 22:57:29)
hat taktiktan sonra iade olmaz yalani telefoncular uydurdugu ve halkin yuttugu bir yalandir. telefonu denemeden nasil bilecegim bozuk mu degil mi? kaldi ki bozuk olmasa da iade etme hakkin var ama dusun ki sim kart okumuyor. thh mi, saka misiniz?

  • supergirl  (17.09.19 01:28:44)