Windows için yazılım geliştirme

Merhabalar,
Asırlar önce delphi ve vb kullanmıştım. Sonrasında işim hep abap ile oldu o yüzden çok geride kaldım.
Windows da çalışacak, kullanıcıdan bir kaç veri alıp (40 ayrı soru diyelim) bunu dosyaya kaydedecek bir uygulama yapmam lazım.
Hangi ide yi hangi dili kullanmamı önerirsiniz?
Old school tarzda olduğumu anlamışsınızdır :)
Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

visual studio ve c# kullanabilirsin.
  • kabloescobar  (16.09.19 21:55:09)
Teşekkürler.
Bir itirazı, fikri olan yoksa bu şekilde başlayacağım.

  • kisa  (16.09.19 22:12:45)
bunu illa desktop uygulama ile mi yapmanız lazım, soru cevap işi web uygulaması daha uygun olur sanki.

  • nahtoderfahrung  (16.09.19 22:30:33)
Basit bir şeye benziyor istediğiniz. Visual studio da c# ile Windows form uygulaması yapabilirsiniz. Zorluk cekrmezsiniz.

Çok kişi kullanacak, telefondan da kullanan olacak derseniz Web uygulaması yapın. Yine Visual studio ve c #kullanarak yapabilirsiniz.
  • biseysorcaktim  (16.09.19 22:52:01)
Formata Web uysa bile Windows makinede lokalde çalışmalı. Bu yüzden Web ya da mobil bur şeye ihtiyaç yok.
Bu durumda sanırım söylendiği gibi visual studio ve c# a bakacağım.
Çok teşekkürler hepinize ayrı ayrı.
  • kisa  (16.09.19 23:06:53)
Java ve sqlite ile çok kolay yapabilirsiniz.

  • ycaycayca  (16.09.19 23:17:36)
Yıllar önce Java da bir Windows ve içine komponentler koymak baya bir işti, hala öyle mi acaba? Değildir sanırım ama nedense Java biraz gözümü korkutmuştu. Yine de tavsiyenize uyup bir bakacağım. Teşekkürler.

  • kisa  (17.09.19 00:00:18)
www.udemy.com
Şu ücretsiz eğitime bakabilirsiniz.

  • ycaycayca  (17.09.19 07:19:08)