Yulaf

Elimde yulaf yoğurt şeftali ve süt var yarın kahvaltıda bunu nasıl tüketeyim? Daha önce arkadaşım Mısır gevreği yer gibi üzerine süt döküp muz doğrayıp hazırlamıştı yiyememiştim.

yoğurtla karıştır ben öyle yiyorum. isteğe göre tatlandırmak için reçel eklenebilir.

  • Goldstein  (16.09.19 19:23:34)
Her gün kahvaltıda yulaf lapası yiyiyorum.en sevdiğim şekli; sütle karıştırıp,mikrodalgada pişiriyorum.sonra üzerinde 1 tatlı kaşığı katkısız fıstık ezmesi, bolca tarçın ve 1 tane muz dilimleyip yemek.sütle pişirip, şeftali,fıstık ezmesi,tarçın ekleyip yiyebilirsin.

  • astrid  (16.09.19 19:34:49)
Direkt döküp yediğin zaman leş olur. Ben akşamdan dolapta sütün içinde (biraz da chia tohumu atarak) bekletiyorum. Sabah da içine tarçın ve biraz şeker atarak ateşte pişiriyorum. İçine muz doğrayıp soğuduğunda tüketiyorum. Çok güzel oluyor böyle yapınca. Aslında bildiğin porridge işte.

  • catch the arrow  (16.09.19 19:34:57)
Yulafi sütle pişir. Yoğurdun içine kat. Şeftaliyi ekle. Biraz bal ve tarcın. Nefis.

  • kafanguzelolmus  (16.09.19 21:00:30)
Yulafi sutle karistirip aksam buzdolabinda tutarsan sabaha bayagi yumuşamış oluyo ustune de meyve varsa findik ceviz tarcin filan ekleyebilirsin. Zamanin varsa da suyla pisirip lapa kivamina getirip sogutup sonra sut ve meyve, tarcin, kuruyemis ekleyebilirsin.

  • hindistan cevizi  (17.09.19 00:21:47)
Reçel=basit şeker.
Mikrodalga=kanser.
İlk iki öneri yulafın bütün besleyici değerlerini öldürmeye yönelik tavsiyeler olarak görülebilir.
Benim uygulamam ve önerim şudur.
İçine az mısır gevreği, chia tohumu, keten tohumu, zerdeçal, kayısı, üzüm ve incir kurusu ile biraz fındık fıstık koy yoğurt ve bal ilen ye.
Öyle akşamdan ıslatmaya veya pişirmeye gerek yok.
Hem fazlasıyla besleyici hem pratik.
  • yesil basli govel santor  (17.09.19 02:10:44)