instagramdaki irili ufaklı butik mağazalar

daha tarz olanlardan bahsediyorum. elbise, giyim ürünleri satanlar. sayılı ürün yaptırıp satıyorlar yüksek fiyatlara (tr'de de bir çok mevcut)

bu kişiler bu ürünleri nasıl üretiyor, nasıl satış yapıyor? fiziksel bir ofisleri de yok. bu konu hakkında detaylı bilgisi olanlardan özellikle mesaj bekliyorum.

tam olarak soru nedir ?

bir üretici ile anlaşıyorlar, üreticiden alıp son kullanıcıya kargoluyorlar. bir ofisleri olmalı en azından fatura kesmeliler değilse gelir idaresinden arkadaşlar ziyaret edebilir gayet.
  • cemiyetinünlüsiması  (16.09.19 19:15:35)
Gayriresmi satış yapıyor çoğu

  • Diskirminant  (17.09.19 01:05:26)
Bir çoğu üreticileri gezip toptan satın alıyor. Bazıları da tasarımları üreticiye verip kendi adına ürettiriyor.
Bu arada çoğu artık vergi levhasına sahip şirketler. Ofis olarak evlerini ya da varsa dükkanlarını gösteriyor.

Benim çevremde de yapanlar var. Bildiğin dükkan aslında, vergisini ödüyor fişini kesiyor. Sadece dükkan kirası ödemek yerine dükkan açmıyor, satışlarını instagram üstünden yapıyor.

Ama epey maliyetli bir iş. Çok ciddi reklam harcaması yapmak gerekiyor.
  • anten  (17.09.19 11:26:52)