hyundai getz mi yoksa seat ibiza mı?

merhabalar, ilk arabamı almaya, evdeki arabadan eli eteği çekmeye niyetlendim.

26-28bin aralığında turbolu bir dizel araç alma niyetindeyim.

volkswagen grubuyla ilgili büyük bir hurdacıda yazılımcıyım. vw grubunda parça ve usta konusunda sıkıntı yaşamam. ama öte yandan getz gerek küçüklüğü gerekse de (kağıt üzerinde) motor performansı bi tık daha iyi durduğu için aklımı çeliyor. eğer ciddi bi kroniği yoksa düşünebilirim.

ibiza 1.4 tdi amf motor olur. getz ise 1.5 crdi motor olur. araçların ikisi de 2004-2008 kasa aralığında olur. arabalar turbolu ve dizel olmak zorunda. günlük işe git gel arabası olacağı için de küçük motor tercih ediyorum.

mümkünse ikisini de tecrübe etmiş arkadaşlardan yardım istiyorum.

O paraya alamazsin yalniz bu iki modeli de.

  • stavro  (15.09.19 15:04:59)
İbizayı bilmem ama 2004 model getz aldık 2 ay önce babama. Aynı senin gibi ihtiyaçlara sahipti, az yaksın, küçük olsun sağlam olsun işe git gellik ti. Oldukça da memnunuz iyi ki almışız. Getz motoru güçlü bir araba göründüğü gibi değil. 2004 model 90 bin km de , 25 bine aldı. iyi araştırırsan o paralara bulabilirsin, zaten bu arabaların o modelde piyasası bu

  • paramolacak  (15.09.19 15:12:20)
paramolacak

Çok uyguna almissiniz hocam. Denk gelebilirsek valideye alma konusunda niyetliyiz biz de.
  • westblack  (15.09.19 15:20:10)
Dizel getz iyi gidiyor binince bende şaşırdım. Yol tutuşu için aynı şeyi pek söyleyemem ama ibizaya binmedim. Getz yakıt olarak iyi accent de olabilir aralarında boyut olarak çok fark yok. Motorları sağlam parça çok dert olmaz

  • Topalordek  (15.09.19 17:46:44)