Sevgilimin arkadaşları neden böyle bir şey yaptılar?

Çok üzgünüm sözlük. Birkaç aydır haftada en az birkaç kez sevgilime yanaşmaya çalışan bir kız vardı ve üslubunca geçiştiriyorduk sevgilimle kızı. Kız sürekli ''yüzünüz fotoğraf için çok uygun, ben de profesyonel fotoğrafçıyım da çekebilir miyim'' diyerek benimkinin hem ayrı fotoğraflarını çekmeye çalışıyordu hem de benimkine yapışıp selfieler falan çekiyordu. Bir fotoğrafını beğendiğini için sevgilim Instagram profilinde paylaşmıştı ama genel olarak çok da taktığımız bir kız değildi.

Dün sevgilim ve yakın dört arkadaşı birkaç gün gezmek için İzmir'e gittiler ve ne tesadüfse kızın da oraya gidesi gelmiş aynı gün. Bunların katıldığı bir konserde arkalarından, yanlarından videolar çekip etiketlemiş hepsini (videoların yarısında kendi bacaklarını falan çekmiş). Bu sefer sadece sevgilimle değil, diğer arkadaşlarıyla da onlara yapışıp selfieler çekmiş. Sevgilim ''bir anda karşımıza çıktı, ayıp olmasın diye bir şey diyemedik biz de'' dedi. Bu şeylerden sonra sevgilimin yakın iki arkadaşıyla takipleşmeye başlamış kız.

Çok üzüldüm görünce. Çok severdim bu çocukları normalde ve kızı ne kadar sevmediğimi de biliyorlar. Mesela bu dörtlüden aramın çok da iyi olmadığı arkadaşı ''gecenin içine etti, nereye gittiysek peşimizden geldi'' falan dedi ve bütün fotoğraflarda da sinirli sinirli bakmış zaten. Ama diğerleri, özellikle takip eden o iki kişi acayip mutlu fotoğraflarda ya. Sinir oldum. Sinirli bakan dışında herkesin sevgilisi var bu ekipte ve çok svediklerini de biliyorum sevgililerini, yani başka bir şey düşünmedim o anlamda. Yine de çok üzüldüm, çok sinirlendim ama soramadım da tabi niye takip ettiniz manyaklar diyerek. Niye böyle yaptılar o kıza gıcık olduğumu bildikleri halde?

neye sinirlendiğiniz tam olarak anlamadım, takipleşme karşılıklı anladığım kadarıyla. dolayısıyla iki tarafta istemiş bu durumu. Ne amaçla takip ettikleri kendilerini ilgilendirir, siz kızı sevmiyorsunuz diye milletle olan ilişkisine neden sinirleniyorsun ki?

  • ayin yazari  (15.09.19 11:42:26)
@ayin yazari
çünkü o kızı hiç sevmediğimi, sürekli sevgilime asıldığını iyi biliyorlar. ikisiyle de aram çok iyi, ben iyi olduğunu sanıyordum ya da. sırf benim hatrım için bile böyle bir şey yapmamaları gerekiyordu diye düşünüyorum.

  • sormak istiyorum  (15.09.19 11:48:36 ~ 11:52:39)
Sizin başkasıyla olan ilişkiniz sizi ilgilendirir. Kızı sevmiyorsunuz diye ona göre hareket edemez insanlar. Normal bir durum.

  • synesthesia  (15.09.19 11:58:21)
sevgilin sınır çizmiyorsa o sevgilinin problemi. rahatsız olduğunu biliyorsa sınır çizsin, rahatsız olduğunu bildiği halde devam ediyorsa geçmiş olsun.

  • tabirimekruh  (15.09.19 12:18:31)
"Çok severdim bu çocukları normalde ve kızı ne kadar sevmediğimi de biliyorlar." hicbir erkek sirf bu yuzden bir kizdan uzak durmaz, bunu bi kabullen bastan.

  • stavro  (15.09.19 12:25:11)
Çocuklardan biri kıza yürümek istemiş olabilir. synesthesia +1 ayrıca.

  • Bruce  (15.09.19 12:37:51)
Sevgilin aslında bu kızdan rahatsız ama ne hikmetse izmir'e gezmeye gittiğinde 4 arkadaşı ile bu kızında aynı zamanda izmir'e gidesi geliyor ve şansa bak aynı konsere denk geliyorlar.

Bunun üzerine yine şansa bak konserde aynı yerlere denk geliyorlar.

Bana fazla bir tesadüf gibi geldi

Burada demek istediğim sevgilinin kızla bir ilişkisi var değil ama

1- Sevgilin bu kızdan senin sandığın kadar rahatsız değil. Eğer bu durumda olsa çağırmayın şu kızı der ortama.

2- Sevgili'nin arkadaşları bu kız ile zaman geçirmekten mutlular.
  • ihanet kac kisilik  (15.09.19 13:09:44 ~ 13:12:39)
@ihanet kac kisilik duyuru nick uyumu :)))
Ve +1
Izmire gidip sans eseri kizla denk gelmis olmalarina inanasim gelmedi hic.
  • somethinginthewayshemoves  (15.09.19 13:26:13)
@ihanet kaç kişilik’in dediklerine ek olarak, bence şu şekilde olmuş olabilir.
Bunlar birlikte takılırken sevgilin ya da arkadaşlarından biri bu konsere gideceklerinden bahsetmiştir. Kız da inceden planlamıştır veya doğrudan söylemiştir aa ben de o tarihte orda olabilirim ama tam belli değil vs. gibisinden.
Sen sevgiline tam güvenmiyosun bence bundan kaynaklanıyor huzursuzluğun. Açıkça konuş onunla takılmasından hoşlanmadığını söyle. Eğer fotolarda kızgın bakan çocukla aralarında bişey olma durumu varsa hemen söyler sevgilin.
Eğer yakınsanız diğerlerinin kız arkadaşlarıyla da konuşabilirsin bence.
  • megalomaniac  (15.09.19 13:39:26)
Sen tüm bu olanları nasıl öğreniyorsun mesela, sevgilin seni arayıp geldi yine s.ktigim şeklinde sana haber verdi mi yoksa fotolardan mi öğrendin?

  • olaylar olaylar  (15.09.19 13:59:36)
sizi bu kadar umursamiyorlardir

  • yuvarlanantencereninkapagi  (15.09.19 14:20:23)
@olaylar olaylar
Kız bir sürü fotoğrafta ve storyde etiketlemiş hepsini, öyle gördüm ilk başta. Bir de takip ettiklerimin yaptığı takipleri falan görebiliyorum ya, takipleştiklerini de öyle gördüm. Sevgilim ben sorunca anlattı en baştan, kızgın bakan çocukla konuşurken kendi anlattı çocuk ben sormadan o da takıldı peşimize diye.

  • sormak istiyorum  (15.09.19 14:24:11)
Kız kafaya takmış içlerinden en az birini düşürene kadar durmayacak. Hedef herhangi biri olabilir

  • anarsika  (15.09.19 14:52:14)
Böyle hassas oldugun bir konuda sevgilinin derhal seni arayıp haber vermesi gerekmez miydi

  • olaylar olaylar  (15.09.19 21:25:58)