Son demleri yaşıyorum ...

Üzgün hatundan merhabalar öncellikle,

İlişkimiz toplamda 5 yıllık. Şuan ayrılık aşamasına geldik ayrıldık diyebiliriz. Kafasının rahat olmasını ve yarına güzel mutlu şekilde uyanmak istediğini söylerek bir süre ayrı kalmamız gerektiğini( zaten şehirler ayrı olduğu için iletisim de olmak istemediğini) belirtmiş durumda bende bu isteğine saygı duydum ve son nokta buraya kadar geldik.
Iyi kötü o kadar güzel değerli günlerimiz oldu ki bunları silip atabilecegimi(zi) sanmıyorum atmakta istemiyorum. Bu yüzden çok zor bir sürece girmiş durumdayım.

Bundan sonra beni ne bekler? Nasıl yaklaşmalıyım bu duruma?

muhtemelen kafan dağılsın diye bir iki dışarı çıkarsın bir iki ilgi olur sana karşı aman nolcak diyip one night takılırsın sonra hiçbir şeyin üzmeyeceğim hatta üzemeyeceğini anlarsın.. Bir erkek olarak 11 yıllık ilişkimin ardından böyle yaşadım şimdi o kadar pişmanım ki anlatamam her şeyi tüketiyorsun sevmek zorlaşıyor. Benim deneyimim bu . Evet salağım kendime yabancılaştım sevmekten ve emek vermekten aldığım hazzı, aşık olduğum kadına dokunmanın hazzını hiçbir bedende bulamadım.

  • guitarissimo  (12.09.19 00:44:50 ~ 01:05:03)
Ben onceki duyurundan biliyorum seni ve sevgilinin ayrılmaya bahane ariyor olma ihtimali yuksek demistim. Iliskini de askiya al kendine odaklan demistim. Is guc, kisisel gelisim, genel olarak hayattan ne istiyorum vs önüne bak. Evlilik fikrini, iliski fikrini simdilik geride tut. Kendine ve karsindakine zaman tani. Bir kisir döngünün icinde gibiydin biraz akisina birak bence.

  • hindistan cevizi  (12.09.19 00:48:44)
Sorudan bağımsız sunu sorabilir miyim izninle? Gecen gunku duyuruna aldigin cevaplarin bi etkisi oldu mu bugunku ayrilik asamasina getiren konusmaya?

  • hindistan cevizi  (12.09.19 00:54:03)
Bir süre ara vermek? İlişkiye ara vermek nedir ya? Hadi ayrılırsın da sonra bir şekilde bir mesajla başlar her şey tekrardan konuşmaya başlarsınız ve birlikte olmaya devam edersiniz.. ama ara vermek ilişkilerde en saçma bulduğum şeylerden bir tanesidir.

''Ara vermek'' çeşitli anlamlara geliyor ama neyse şimdi.. Ara filan verdi gözüyle yaklaşmayın.. Bitti gitti gibi bakın. Ara vermekmiş. Kullan-At, sonra tekrardan ilişki geri dönüşüme girsin. Hey Allahım ya.
  • panda yuva yapmis sogut dalina  (12.09.19 00:59:54 ~ 01:02:52)
Bence sevgilinin seni inandırmaya calistigi gibi bir insan degilsin. O baskici ve senden beklentileri yıpratıcı boyuta gelmis. 2 3 aylik issizliginde bayagi sorun cikarmis. Yuzuk baktigini belirtip sonra evlilik beklentin sanki onu cildirtmis. Kendi icinde çelişkiler yasamis adam. O yuzden onun kendini toparlamaya ihtiyaci var gibi. Her turlu hakkinizda hayirlisi olsun ikiniz icin de.

  • hindistan cevizi  (12.09.19 01:08:35)
siz adamla farklı kafalardasınız bence. herkes herkesle sevgili olur vakit geçirir vs ama iş ciddiye binince görülür ki her sevgili olan birbiri ile aslında uyumlu değilmiş. bu dönemde iyice ölçüp biçin ona göre karar verin. ikiniz için de en hayırlısı neyse o olur umarım.

  • candide  (12.09.19 01:15:13)
@bir an heyecan yaptin itiraf et

Anladım anladım o kadarını :))

İçeride yaşayana anlaması zor ama dışarıdan geniş açıyla bakan kişiye çok afedersiniz ama ''Bu ilişkiden bir b.k olmaz'' dedirtiyor. Gözden geçirmek, düşünmek.. Bunlar tabii ki güzel şeyler.. Güzel şeyler ama son 2 duyurunuzdan anlayacağımız üzere o saydıklarınızın faydası olacağını düşünmek iyimserlik olur. Ha belki bir sürelik 'dinlenme' iki tarafta da ''Bu dinlenme iyi geldi'' algısı yaratabilir ama işte o hissin son kullanma tarihi ne kadar uzun sürer bilinmez. O 'ara' iki tarafı da kötü yönde kandırabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

Belki çok çok daha mutlu olursunuz ara verip başlarsanız. Orasını da kimse bilemez tabii ki. Bunu da zaman öğretecek size.
  • panda yuva yapmis sogut dalina  (12.09.19 01:21:40 ~ 01:37:37)
Önceki duyurunu biliyorum ama cevap yazmamıştım. Buna kendimden örnek vererek yazayım:
3 yıla yakın bir süre gayet güzel giden ilişkimiz -hayatımın aşkıydı, kimseyi onun kadar sevmedim- ciddiye binmeye döndüğünde sevgilim bi sessizleşmişti, ben de kendince muhakeme yaptığını hissederek hiç rahatsız etmedim onu. Bir haftalık bir sessizliğin ardından beni aradığında dedim neye karar verdin? -Bak bu arada ara verelim falan dememiştik, normalde sabahları arardı beni, bir sabah aramadı. Ben aradım açmadı, mesaj da attım dönmedi. O zaman anladım ne yapmak istediğini. -
Dedi ki ben seni aramadım tamam ama sen de beni neden yoklamadın kaç gündür? Bu adam napıyor demedin mi hiç? Ya dedim belli kafan karışık bakalım ne çıkacak dedim.
Düşünmüş taşınmış anlattı; benim hırssız bir insan olduğumu, kariyer hedefim olmadığını, onun işini geliştirmek, ilerlemek için çok şeyler yaptığını falan söyledi. Ben okuldan sonra 3 ay iş bulamayıp bir çağrı merkezine girmiştim ama başka iş bakmıyordum o dönem, biraz az da olsa düzenli maaşla kendimi toparlayayım istemiştim. oysa babasının bayaa fabrikası vardı, mezun olup orada gm yardımcısı olmuştu asfagafs
Sanki şartlar eşit de bana hırssız diyor mk.
Pardon.
Böyle düşünüyorsan beni hiç anlamamışsın, daha fazla dolanmanın anlamı yok dedim telefonu kapattım. Öyle üzüldüm öyle üzüldüm, çok ağladım, 1 yıldan fazla kimseyi denemedim bile ama zamanla geçti. O başlarda kalan eşyam vs çeşitli bahanelerle görüşmek istedi ama gururum çok kırılmıştı.
Demem o ki; kimse benden değerli değil. Senden de öyle.
Kendimizi kandırmak kolay, ben de kandırabilirdim, o aradığında görüşebilirdim, laflarını aslında beni sevdiği ve iyiliğim için söylediği şeklinde yorumlayabilirdim ama kendime olan saygım buna engel oldu.
Geçiyor hepsi kaç yıl olursa olsun. Lütfen kendini ezdirme. Belli ki seni anlamamış.
  • somethinginthewayshemoves  (12.09.19 01:50:05)
Aynen öyle.
Enişte biraz daha pozitif yaklaşsa mesela dese ki önce sana istanbulda iş bulalım, bir başla sonra ufak ufak evlilik için de hazırlıklara başlarız. Yapıcı diyeceğim ama şu resimde öyle görünmüyor maalesef :/

  • somethinginthewayshemoves  (12.09.19 02:00:40)
Böyle olacağı, adamın seni hayatında istemediği belliydi. Onu olmamış sayıp ileriye bakacaksın. Azıcık kendine saygın olsun, kendini kandırmaktan vazgeç artık.

  • hatun  (12.09.19 02:26:52 ~ 02:28:28)
Ben de hatırlıyorum duyuruları. Artık demir alma günü gelmis sizin limandan

  • westblack  (12.09.19 08:03:39)
önceki duyurunuza da istinaden; yönetebileceği, manipüle edebielceği bir yavru kuş bulmuştur çoktan. size bu kadar baskı yapması da sizi yalnızlaştırmak ve özgüveninizi zedelemek için. yanındaki insana destek olmak dediğimiz şey, onu ezerek, küçümseyerek, hem var hem yok gibi davranıp sürekli arafta bırakarak yapılmaz. hala umudunuz var anladığım kadarıyla ama siz baya baya psikolojik şiddet görüyormuşsunuz bu ilişkide, bu yönden düşünün. adam omurgalı biri değil. yolunuza bakın, kendinizi dinleyin, iş bulmaya ve kendi düzeninizi kurmaya odaklanın. siz kendiniz olamadan, kendinizi gerçekleştirmeden kimseyle "biz" olamazsınız zaten, bunu unutmayın. ve yine abla mode on diycem ama; bu evlenme motivasyonundan çıkın çok rica ediyorum, yoksa hayatınıza girecek yeni kişiyle de aynı döngüyü yaşarsınız. kendi doğal akışı içinde oalcaksa olur bu işler, öyle karar aldık, istiyor, istemiyor, oyalıyor, hesap-kitap vesaire vesaire ile olmaz.

  • Phoebe  (12.09.19 10:12:05)
@Phoebe
Tamamen bitirmek mi gerekiyor sizce ?

  • bir an heyecan yaptin itiraf et  (12.09.19 10:43:36)
@bir an heyecan yaptin itiraf et; görünen o ki zaten çok uzun zamandır ortada aslında gerçek bir ilişki yokmuş ki? adamın kafasında çok çok uzun zaman önce bitmiş bu ilişki ve zaten hiç sizin algıladığınız/hissettiğiniz/anlamlandırdığınız şekilde olmamış ondaki karşılığı. en azından önceki duyurunuzdan anladığım bu. sizi seven insan sizi ezmez. eleştirebilir, sitem edebilir falan ama verdiğiniz örnekler doğrudan sizin kimliğinizi ezmek üzerineydi.

  • Phoebe  (12.09.19 10:57:22)
@Phoebe
Zamanla içe kapandığımı fark edince durumun ciddi olduğunu düşünmeye başladım. Bu süreci nasıl atlatacağım konusunda fikirleriniz nelerdir?

  • bir an heyecan yaptin itiraf et  (12.09.19 11:03:54)
anladığım kadarıyla küçük bir yerleşim yerindesiniz, alanınız olsun olmasın yeniden iş bakmaya çalışın ve ideal koşullar aramayın ilk etapta. iş sizi bir disipline sokar, evden çıkmak için amacınız olur, saçmasapan insanlar bile olsa iki çift laf edersiniz rutininizin dışındaki kişilerle, elinize biraz para geçmesi özgüveninizi tazeler, kendi kişisel özbakımınız artar iş ortamına gidip gelirken gibi gibi.

dışarda bir iş bulamazsanız evden ne yapabilirsiniz bunu araştırın. bizde şu an gayet iyi pozisyonda çalışan bir kadın arkadaşımız maalesef bir süre sizin gibi işsiz kalmış ve evden bir şeyler yapıp satmaya başlamış ve oldukça da rahat etmiş işe başlayana kadar.

ne yapayım, iş yok, evden ne yapabilirim ki falan diye bahane üretmeyin. ortada bir sorun varsa çözüm mutlaka vardır, sakın unutmayın bunu.

zaten belli ki özgüveniniz zedelenmiş, bunu tamir edebilmek için kişisel gelişim videoları izleyin, kitaplar okuyun, pozitif ve rasyonel olduğunu düşündüğünüz arkadaşlarınızla iletişiminizi sağlam tutun, gereken samimiyetiniz varsa açıkça destek istemekten çekinmeyin.

her ne yaparsanız yapın, kendiniz olmak için olsun. gerisi emin olun çorap söküğü gibi gelir.
  • Phoebe  (12.09.19 11:25:49)
@Phoebe
Cok kırılgan olduğumu dile getiriyor. Seni kıracak birşey söylemedim bunda kırılacak birşey yok diyor. Bazen de böyle düşünüyorsan zaten biz birlikte olamayız diyor. Sizce benim kırılmaya hakkım yok mu? Herkesin hassas noktası anı yok mudur? Ya da onu yanlış anladığıma mi kırılıyor? Genelde ben kirildigim vakit o başka biseye kırılır ve benim neye kırıldığım çözülmeden kalır. Kim burada yanlış davranıyor?

  • bir an heyecan yaptin itiraf et  (12.09.19 11:49:00)
hep aynı bakış açısının etrafında dolaşıp duruyorsunuz. onun davranışları sizin kontrolünüzde değil, sizin kontrolünüzde olan yegane kısım o size böyle davrandığında, değersiz hissettirdiğinde nasıl bir tutum sergileyeceksiniz ve duygularınızı nasıl kontrol edeceksiniz.

siz ciddi ciddi manipüle ediliyorsunuz ve psikolojik şiddet görüyorsunuz. yanıtlamayın, mesajlaşmayın, okumayın ondan gelenleri.

"gaslighting" kavramını iyice araştırın lütfen ve kimsenin size böyle davranmasına izin vermeyin. gerekiyorsa bu döngüden çıkmak için uzman desteği alın.
  • Phoebe  (12.09.19 11:54:46)
@Phoebe +1

Iliskiye ara vermek diye birsey yoktur. Ayrilmissiniz, iletisime gecmeyin artik daha fazla. O olmadan hayatiniza devam edin. Kariyer icin ugrasin, hobi edinin, yeni insanlarla tanisin.
  • chitosan  (12.09.19 12:34:05)
@chitosan
Kendimi değişeceğine mi inandırmaya çalışıyorum dersiniz?

  • bir an heyecan yaptin itiraf et  (12.09.19 14:26:23)
Adam senden vazgecmis, sen de ondan vazgececeksin. Hic kimse hic kimse icin yaratilmamistir. Bir sekilde sartlar olusur birbirini bulur insanlar. Adami senin icin "secilmis kisi" olarak dusunme. Yollariniz kesisti, o kadar.

  • stavro  (12.09.19 14:53:25)
@stavro
onu tamamen silmem mi gerekiyor? o zaten beni tamamen silmiş durumda mıdır?

  • bir an heyecan yaptin itiraf et  (12.09.19 15:46:45)
Hocam aklını bulandırmak istemem ama
başka şehirdeki sevgili aniden "kafam rahat değil bik bik bik" diyorsa
mevcut şehrinden birini hafif beğenmeye, hafiften de cepte tutmaya başlamıştır.
Senden sonra sıra bellidir yani.
  • Corc  (12.09.19 15:56:42)
@Corc
çoktan bitirdi ve ben bunu göremiyor hala umutla mı bakıyorum?
öyle olsa bana dürüstçe söyleyeceğini düşünüyorum yanılıyor muyum?
  • bir an heyecan yaptin itiraf et  (12.09.19 16:07:25 ~ 16:20:32)
Evet, aynen oyle.

  • stavro  (12.09.19 16:48:06 ~ 16:48:31)
@stavro
benim de bunu anlayıp gitmemi mi bekliyor?

  • bir an heyecan yaptin itiraf et  (12.09.19 16:52:00 ~ 16:52:19)
@mustang
-benimle evlenmek istemiyor değil,evlilik düşüncesi olmadığını olursa benimle olmasını istediğini söylüyordu.daha sonra bu fikir değişti ve evlilik yoluna girmemizin vaktinin geldiğini söyledi ama benim o zaman hevesim isteğim yeterince yoktu
-zaten herhangi bir kimseye vaatte bulunmak saçma değil mi sizce?
-anlatmak istediğim benim bunu bildiğim için bir adım atılmadığı için söylemiş olsa bile bunu gerçekten istediğini düşünmedim
anlattığım şeyleri çok genel ve yeterince kısa öz bir şekilde yazdım. bu fikirleri kapatalı çok olmuştu o yüzden 2 duyurumda da 3. 4. tekil şahıslardan yani sizlerden yorum almak istedim. bu duyurumda da sonucu paylaştım sizlerler
  • bir an heyecan yaptin itiraf et  (12.09.19 19:08:14 ~ 19:22:11)
Bence ilişki bitmiş artık. Önünüze bakın, Arkadaşların dediği gibi iş bulup kafanızı ona vermek ve önünüze bakmaktır. İş bulmakda ayrı bir sıkıntı bu dönemde o da sizi biraz etkileyebilir. Şu dönemi en kısa sürede atlatabilirseniz çok güzel bir şekilde unutursunuz. İnşallah her şeyi en iyi şekilde yoluna koyarsınız.

  • retarder  (12.09.19 22:45:35)