Bu 2 sene geçer mi?

Okul 2 sene sonra bitecek, uzattım. Üniversite yıllarım yalnız başıma geçti. 4 sene boyunca kafelere barlara gidip tek başıma oturdum, bol bol sinemaya gittim, ayda 10 filme gittiğim oldu. Neyse ki devam zorunluluğum yok okula gitmiyorum. Kendime yatırım yapıp İngilizcemi üst seviyeye çıkarmaya çalışıyorum. İyi bir iş bulamazsam zaten yaşamımı sonlandırırım, pek yaşama meraklısı biri değilim. Bu dünyaya uyum sağlayamıyorum. Geçen senelerde dünyaya veda etmeyi çok düşündüm fakat belki iyi para kazanırım diye erteledim ve sakat kalırım diye korktum. Laf olsun diye yaşıyorum. Kış aylarında içime kasvet çöküyor. Bu sene daha şiddetli çekeceğim okulu uzattığım için. Düşünmemeye çalışıyorum ama düşündükçe kötü oluyorum. 2 sene, 24 ay, 720 gün. Zaten şu saatten sonra da hiç bir kız bana bakmaz okulu uzattığım için. Yaşıtlarım araba almaya başladı bile.

Onu bilmiyorum da önceden kadınlarla ilgili sorduğun troll benzeri soruları düşündüğümde kadınlar konusunda gerçekten sıkıntıların olduğunu düşünmekteyim. Haftada 9462846 tane okul sorusu açmak yerine belki de vaktini daha faydalı işlerde harcamalısın.

  • wmeh  (10.09.19 19:02:30)
yazınca siliyorlar da ciddi soruyorum, psikolojik destek almayı düşündün mü? eğer troll değilsen düşünce yapın inanılmaz sağlıksız ve hastalıklı çünkü. okulu uzatmanın ve "bitirsem de bir bok olamayacağım" hissinin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum. bu yüzden özellikle yaz aylarında ben de kafayı yerim. seni anlamadığımı düşünme ama bu kadarı cidden çok fazla.

okulu uzattığım için kızlar bakmaz ne demek mesela? ya da okula gitmeyip sinemaya giderek ne kattın kendine? senin yaptığın sağlıklı adamın yapacağı iş değil kardeş, kusura bakma. liseli gibi davranmayı bırak, kimseye uyum sağlamak zorunda değilsin. geç mezun olursun, fakir olursun, işsiz olursun... ne olacak? kendince yaşamaya devam edersin işte, kime ne? niye hayatını sonlandıracakmışsın?

okulu uzatan ne ilk ne de son kişisin. bu kadar dert edilecek mesele değil bu. sen işine odaklan, iki sene göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor zaten. denendi %100 çalışıyor.
  • der meister  (10.09.19 19:17:33)
düşünce yapın sağlıksız +1
okulun uzamışsa ne olmuş, hukuk okuyorsun. iş bulamayıp aç kalacağın bir ton bölüm varken yat kalk hukuk okuduğuna şükret bence. iş de bulursun para da kazanırsın gayet. bunun dışında çok para odaklısın, hep para para para diyorsun, ekstra bir değer veriyorsun yani bu kadar önem verme. ayrıca bu düşüncelerinden arınmak için bir psikologa git ve kendine gel.

  • candide  (10.09.19 20:10:11)
Yaşıtlarının araba almasından sana ne? Üstelik neden okulu bitirmeyen insana bakmasınlar.
Bence böyle düşünen insanlar varsa önce çevreni degistirmelisin anladığım kadarıyla sen de çevrendekiler de ilişkide maddiyata bakıyor.ingilizce işine devam et kendin ile mutlu ol.

Bugün başlayacağım uzun soluklu ilişkin sebepsiz yere bitebilir. Önemli olan insanın kendi ile birlikte güzel zaman gecirebilmesi. Kendine sosyal olarak zaman geçirebileceğin aktiviteler bul
  • hakyememyemekyerim  (10.09.19 21:44:40)
Evde küçüklüğümden beri sürekli para konuşulduğu için para hastası olmam normal.
Ne gibi sosyal olarak kendimle vakit geçirebileceğim etkinlikler var? Gym geliyor aklıma bir tek.

  • sessiz kalma hakkina sahipsin  (10.09.19 21:54:10)
Ben onceki duyurularini da görmüştüm yanlis bir sey yazip daha da moral bozmamak adina yazmamistim. Kadinlarin bakmamasi sadece okulu uzattigin icinse duydugum en garip kriter. Benim sevgilim 7 senede bitirmis bolumunu adama cok asigim umrumda da olmadi hic. Bazen rüyasında hala universitede okudugunu goruyor ben mezun oldum hayir diplomam var benim filan diye uyaniyor o biraz komik oluyo sadece.
Okula gitmedim sinemaya gittim kendimi gelistirmeye calisiyorum vs yazmissin e demek ki genel.kulturun iyi bu da kadınlaricin bir arti.
Bir de ben mi yanlis anladim 22 yasindasin ve yasitlarin araba mi aldi? Oyleyse eger bu yasta araba alamayan sende sorun yok oanlarin sansi yaver gitmisyir belki. Ha 42 yasinda da araban olmasa evin olmasa nolur. Kendini başkalarıyla kiyaslayarak asla mutlu ve huzurlu olamazsin.
  • hindistan cevizi  (10.09.19 22:15:37)
23 yaşımdayım

  • sessiz kalma hakkina sahipsin  (11.09.19 20:43:15)
Çocuk seni bu hale nasıl getirdi ebeveynlerin ya?

Cevap: geçmez, eğer araba alamazsan kesinlikle intihar etmelisin.
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (02.10.19 10:24:35)
profesyonel destek almayi dusunmelisin. hangi sehirdesin?

  • JohnOakley  (02.10.19 10:47:33)