araba tavsiyesi

daha önce hiç araba kullanmamış biri için eğer bütçe sınırı koyulmazsa, hangi marka/modeli tavsiye ederdiniz?

otomatik vites olması tabii ki ilk tercih.

volvo s80, birilerini ezseniz de sağ kalırsınız.

  • tolga¿naber?  (10.09.19 00:07:19)
Ford Focus

  • malheiros  (10.09.19 00:07:43)
Bütçe meselesi bir yana, öğrenene kadar ucuz bir şey kullan, maksat sağa sola çarparsan falan masrafın az olsun.

  • johny guitar  (10.09.19 00:47:29)
Daha önce hiç araba kullanmamış birine ilk tavsiyem kesinlikle otomatik vitesle başlamaması olur. Çok çabuk ve kontrolsüz hızlanan bir araca amatör birini koymak felakete davetiye çıkarmak oluyor, fren yerine gaza basan milyonlar var bu ülkede.

  • roket adam  (10.09.19 02:24:04)
Başlangıçta clio veya corsa mantıklı. Mesela corsa çevre görüş anlamında baya iyi. Yani gerek park ederken gerek trafikte ilerlerken kullanmak kolay. Fiesta'da ise biraz daha zor. Hele önceki kasa fiestalarda arka cam çok ufak.

Ayrıca arkadaşların dediklerine katılıyorum. İlk araç pahalı ve atak olmamalı.
  • the coon  (10.09.19 04:10:49)
toyota yarisle başla ez sonra preminyuma geçersin.

  • mikahakkinen  (10.09.19 08:53:37)
audi a3

  • tinky winky  (10.09.19 09:30:03)
ikinci el otomatik polo

  • cedex  (10.09.19 10:00:41)
bütçe sınırı yoksa Volvo xc90 ile başlamanı öneririm.

ufak kazalarda servise gitme derdinden kurtulursun. büyük kaza yaparsan sana bişey olmaz, maddi hasarla yırtarsın.
  • babilbaligi  (10.09.19 10:37:47)