Steam hesabıma farklı ülkelerden (vpn'li scam?) erişilmeye çalışılıyor.

Muhtemelen farklı IP adreslerine sahip giriş denemeleri (toplamda 3), VPN kullanan bir dolandırıcı/hırsız vs. olmasından kaynaklı fakat steam'den gelen maillerde aklımı karıştıran bir nokta var.

"This email was generated because of a login attempt from a computer located at 196.25.20.186 (ZA). The login attempt included your correct account name and password."

bu mesela sözde Güney amerika'dan olan giriş denemesi sonucu gelen maildeki bir cümle.

burada "your correct account name and password." derken correct kelimesi password için de geçerli mi anlayamıyorum. doğru şifreyle giriş yapmaları mümkün değil. eğer öyleyse, geçen gün aldığım ilk mailden sonra şifremi değiştirdiğim halde nasıl halen erişebiliyorlar? mail adresime erişilmesi de mümkün değil. çok karışık zor bir şifre.

eğer biri (ya da bir bot) kullanıcı adımı ve yanlış şifremi kullandığında da bu uyarı mailleri geliyorsa sorun yok bence. kaldı ki hesap bilgilerimi kontrol ettim tamamen doğru. ve şifremi değiştirdiğim gün kendi laptop'ım dışındaki bütün cihazlardan çıkışı da yaptım.

hiçbir bilgimi değiştirmeden bir şey yapmaları mümkün mü? steam cüzdan bakiyem sıfır. acaba görüp bundan hayır gelmez deyip çıkıyorlar mı noluyor anlamadım...

edit: yıllar önce hotmail uzantılı mailimle alıp unuttuğum bir steam hesabıma giriş yapılmış meğer. onun şifresini değiştirmeyince de tekrar giriş yapılmış anladığım kadarıyla. şimdi onun da şifresini değiştirdim. hotmail uzantılı posta hesabıma gelen mailleri de outlook uzantılı hesabıma yönlendirmiştim yıllar önce hotmailin bitmesi dolayısıyla. o yüzden de uyarı mailleri güncel steam hesabıma bağlı mail adresine gelmiş. cevaplar için teşekkürler.

doğru şifreyle giriş yapmışlar, tutarlı olmadığı için setam bloklamış. şifrenizi değiştirin.

  • nahtoderfahrung  (06.09.19 17:43:01)