Araba satışı?

İlk defa araba satıyorum noterden önce mi parayı alicam yoksa noterlikte parayı alıp imza mı aticam?Noterdeyse paranın sahte olup olmadığını nasıl bilebilirim?

noterde parayi hesabiniza havale/eft yapsin

  • 1917  (05.09.19 20:25:00)
EFT, açıklamaya "01 AB 123 plakalı araç satış bedeli" yazsın, noter işlemleri yaparken "şimdi parayı gönderin" diyor, telefondan parayı göndersin, siz telefondan aldığınızı görün, sonra iki taraf da ok olunca imza kaşe bye.

bütün bunlar noter'deki memurun önünde oluyor.
  • celeron 300a  (05.09.19 20:40:58 ~ 20:41:12)
Ne olursa olsun, karşındaki bill gates olsa bile noterde imzayı atmadan para hesabında olsun.

Senin dikkat edeceğin tek şey bu. Diğerleri zaten halloluyor, yönlendiriyorlar.
  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (05.09.19 20:47:06)
Arkadaşların dediklerine eklemeler;

1- Parayı size gönderen kişiyle, arabayı devrettiğiniz kişi aynı olmalı.

2- Paranın yattığını kendi telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan girip görün. Size telefonunu gösterip eft yaptım gün içinde gelir vb diyebilir.
  • the coon  (06.09.19 00:53:37)
Mutlaka parayi size gonderen kisi ile arabayi devrettiginiz kisinin ayni kisi olmasina dikkat edin. Galerici aliyor ise parayi gonderen kisi ile arabayi ustune alan kisi farkli olabiliyor, bu durumda da vekaleti iyice inceleyin ve tc kimlik nosuna kadar dikkat edin.

Bu sekilde dolandirilan cok kisi var
  • oscar  (06.09.19 06:47:23)