Camasir makinesi arizasi

Merhaba, yeni tasindigim evde ev sahibinden kalma en az 12 13 yillik Arcelik marka bi camasir makinesi var. Garantisi yok. Makine cesitli sorunlar cikariyor. Bir gun yarim saatlik mini programi seciyorum bakiyorum 3 saatte bitiriyo sectigim program kayboluyo kafasina gore yikiyo. Bi gun sadece terli diye attigim lekesiz beyaz tshirtu yag ve sanirim pas lekesiyle cikariyo bugun de cam kapak kismi asiri isinma yapti. 30 derecelik programda elle dokunulmuycak bi sicaklik oldu. Makinede ariza oldugu bariz de sorunlar stabil degil 3 yikamadan birinde yeni bir sorun cikiyor. Ya beyni gidip geliyo ya rulmanda sorun var vs.

Simdi ben tamir icin Arcelik servisi cagirabiliyo muyum ? Yoksa zaten garantisi yok diye komsulara sorup mahalleden bi usta mi getiriyim? Tesekkur ederim.

Merhaba. Yetkili servis büyük ihtimalle "parçası yok artık" diye sallayacaktır. Özel serviste de çok güvendiğiniz birisine kurcalatın derim, çünkü eski cihaz, muhtemelen çıkma makineden sökülecek parça ile onarmaya gidecektir. Bahsettiğiniz üzere sorununuzda az bir maddiyatla çözülecek gibi durmuyor. O sebeple onarım ücreti hakkında da tam bilgi alıp bu işe girişin derim.

  • oligomer  (05.09.19 01:44:56)
12-13 yillik yerli beyaz esya bitiktir buyuk ihtimal, tamir ettirebilsen bile baska yerinden sikinti cikartir. artik makinalarin omru 10 sene civari, dusuk kalite olanlarin 5 senede patladigini da gordum.

ozetle: yeni makina bakin.
  • cooperr  (05.09.19 05:41:08)
Yetkili servise baktırın. Uygun fiyatlı yedek parça onlarda oluyor. Bizzat arçelik yetkili servisinde çalıştım. Özel servisler bize gelip parçayı alıyor müşteriye daha pahalıya takıyorsun.
Makina 10 senelik, kozmetik parçaları belki olmaz ama temel parçalar elektronik kart, bilya vb hala mevcuttur.
Muhtemelen kart arızası var, kayışlarka ilgili sorun var... Yani birden fazla sıkıntı mevcut. Servis ücreti karşılığı makinaya bakıp size totalmaliyeti çıkarırlar. Özel servisle daha çok sorun yaşamanız olası.
  • balik kraker  (05.09.19 07:38:37)
Verdiğiniz paraya yazık. Zor adam olur o makine. Evsahibine yenisini aldırmaya çalışın, olmazsa kendiniz alır, çıkarken götürürsünüz.

  • prizmatik  (05.09.19 08:56:24)