Seven erkek cinsellik için bekleyemez mi?

Genelde erkekler kadınlardan daha fazla cinselliğe düşkün oluyor kabul ediyorum ama bir iliskiye başlar başlamaz sex bekleyenler de fazla abartmıyor mu?

Soruyu genelleme yapmak için değil de kendim için sordum aslında. Şimdiye kadar sevgilim diyebileceğim 2 kişi oldu. Biri lisede diğeri üniversitede, biri 3 hafta digeri 1 hafta sürdü. İlkinde ilk sevgili olarak buluşmamızda elini tutmak istemediğim için kavga ettik öyle böyle 3 hafta sürdü. Bu 3 haftada 2 kez falan buluştuk her seferinde bir yakınlaşma bekledi benden karşık alamayinca ayrıldık. Ayrılırken “Senin kafandaki ilişki türü bu dünyada yok” gibi bir şey söyledi sirf yakınlaşmak istemediğim için. Üniversitedeki de aynı şekilde daha yeni sevgili olmuşuz kolunu omzuma atmalar yürürken karşıdan erkek geçiyorsa diğer tarafa çekiştirmeler falan. İnanılmaz kıro ve özgüvensiz biriydi bunu anladığım an ayrıldım.

Madem el ele tutuşmayacaksın kol kola gezmeyeceksin neden sevgili oldun derseniz de şöyle söyliyeyim kişisel alan sınırlarına acayip takıntılı bir insanım. Öyle düşünce olarak falan değil çok yakından tanıdığım insanlar dışında birisi fazla yaklaşınca midem bulanmaya başlıyor. Kişiliğini ne kadar seversem seveyım belli bir yakınlık ve temas için zamana ihtiyacim oluyor. Geçen seneki duyurularım duruyor o kadar yoğun duygular hissettiğim adama karşı bile cinsellik falan düşünemiyordum. Ayrıca konuşmaya yeni başladığım biri boydan fotoğraf atar mısın falan dediginde de inanılmaz irrite oluyorum. Sanki sadece bedenimden ibaretmişim, onunla o ana kadar konuştuklarımı sırf bitsin de fotograf isteyeyim iyiyse dinliyor gibi yapmaya devam ederim beğenmezsem ortadan tüyerim kafasında dinlemiş diyorum.

Neyse durumu genel olarak anladığınıza göre net 2 sorum var.

1- Bu durumda bir insanı tanımadan, onunla belli bir süre geçirmeden cinsel çekim hissedemediğim için ben mi sorunluyum? Çok mu eski kafalıyım?

2- Gerçekten de benim aradığım ilişki türü bu dünyada yok mu? Erkekler çok sevseler de cinsellik olmadan birini gercekten bekleyemez mi?

1-) belli bir süre ne kadar? İlk baş başa kalmak temas olmadan geçebilir ama 2., 3.’de de böyleyse ben de ayrılırım.

2-) var da onlar da sana gelmez.
  • valentinov  (03.09.19 21:03:50)
3 haftada el ele bile tutuşamıyorsan ve bunu sen engelliyorsan ve de kişisel alanına giren birisi olduğu vakit miden bulanması yaşıyorsan tedavi olman gerekebilir. aşağılamak için söylemiyorum bunu.

2- anlattığın olaylarda cinsellik yok denecek kadar az gibi geldi. el tutuşmak çok normal birşey. uzaktan birbirinize dokunmadan yaşanacak bir ilişki türü yok. cinsellik belki bir süre ertelenebilir. ne kadın ne erkek cinsellik olmadan birini beklemez.
  • false pretension  (03.09.19 21:09:32)
1)süresine ve ortama bağlı

2) erkekler cinsellik olmadan bekleyebilir. ama herkesin bi tahammül sınırı vardır. kimisininki 1 ay kimisininki de 3 senedir. bence değer verip seven erkek kendi isteklerini 1 süre göz ardı edebilir. ne kadar süre göz ardı ettiği karisdakinin ona cinsellik disinda verdigi başka şeylere göre de artabilir.
ben mesela bir kişiye güvenmem onunla cinsel bir seyler yaşamamdan önce gelir (erkekim)
  • lata  (03.09.19 21:16:11)
1. sorun sende değil.

2.aradığınız tarzda erkekler var ama çok nadir.
  • candide  (03.09.19 21:17:29)
1. sorunlusun denmez tabii de karşı tarafın kötü hissetmesi veya sıkılması doğal. ortada yanlış bir şey yok. sadece karakteriniz/düşünce yapınız ve ilişkiye bakış açınız uyuşmuyor. eski kafalılıkla alâkası yok ama. onu çözemedim. eskiden insanlar sevişmiyor muydu?

2. elbette vardır, "böyle düşünen/yapan bir tek ben miyim" sorusunun cevabı %99 oranında "hayır" olur ama öyle birini bulmak kolay değil çünkü gerçekten nadir rastlanan türde bir şey bu bence. "evlenmeden ilişki yaşamam" desen tamam, ülkenin belki yarısı öyle zaten ama yani sen hem sevgili olalım hem de el ele tutuşmayalım diyorsun. bu ikisini birden sindirecek adam bulmak kolay olmaz.

***

ayrıca erkekler konusundaki genellemelerin can sıkıcı. biz aynısını yapsak kadın düşmanından girip cinsiyetçiden çıkarsınız, demediğinizi bırakmazsınız. erkekler daha çok seks istiyor, erkekler şöyle, erkekler böyle... alâkası bile yok. ben daha önce "ilk aşamada cinsellik istemiyorum" dedim diye kibarca sktir edilmiştim. öncesinde kötü bir ilişkim olmuştu, o yüzden çok çekiniyordum, tıpkı senin gibi önce iyice tanımak ve yanında kendimi güvende hissedebilmek istedim. tek sınırım seksti, yoksa elini de tutuyordum, öpüşüyordum da. vurdu ama kız tekmeyi, seninle mi uğraşcam dedi. haksız değil, eyvallah. beklentileri ve istekleri farklıydı, insanca vedalaştık. ama çok rica ediyorum böyle erkekler seks düşkünüdür, erkekler göt ellemeden duramaz, erkekler pancar motorudur gibi genellemelerde bulunmayın ya.

her şeyi geçtim yetişkin bir insanın "sevgilim" dediği insandan cinsellik beklemesi de oldukça doğal zaten, bunun erkeğin azgın veya seks düşkünü olmasıyla alâkası yok. sen sevişmiyosundur, o ayrı mesele, herkesin yaşam tarzı farklı ama yani sevgilisiyle sevişmek isteyen adama da sapık muamelesi yapmamak lazım.
  • der meister  (03.09.19 21:21:37)
1) Tutumunuz ve yaklaşımınız son derece normal. Böyle olguların katı, köşeli, evrensel sınırları ve kaideleri yoktur, olamaz da. Doğrusu, yanlışı da sadece onu yaşayan ve yorumlayan kişiyi bağlar.

2) Böyle bir sürü erkek var ama sosyal çevreniz ve içine dahil olduğunuz sosyolojik ekosistemde sınırlı gibi.
  • levent bilgen  (03.09.19 21:51:19)
Hem cinsellik yaşayıp hem sevilmiyor mu?

  • valentinov  (03.09.19 21:56:42)
Kimseyle beraber olmak zorunda degilsin. Bunu kendine izah ettiginde cok daha rahatlayacaksin ve kendine guvenin olusmaya baslayacak. Sevismek istemiyorsan sevisme. Nokta.

Ote yandan seninle birlikte olan erkegin sonsuza kadar beklemesi gerekebilir gibi. Hani anlattigin seye gore 1 hafta/1 ay/1 yil gibi bir sure yok. Ne kadar beklemesi gerektigini bilmeyen biri illa ki sikilacaktir.
  • hot potato  (03.09.19 22:00:15)
Belki de aseksüelsin ne zorluyorsun? Daha el ele tutuşmaktan bile kaçıyosun. Cinselliğe daha çoook yolun var.

  • tinky winky  (03.09.19 22:03:10)
Çok haklısın. Her şey mi canım seks. Adım Samuel, 25 yaşım

  • Bu vaka baya şi  (03.09.19 22:03:28)
2. Hayir yok. Cinsellik yoksa iliskinin bir anlami yoktur erkek icin, kimse kuru iliski istemez.
Kimse cikmaz ayin son carsambasini beklemez senin icin.

  • stavro  (03.09.19 22:10:09)
bekler tabi, ama süre önemli
ne kadarlık bir süre lazım?

  • effa  (03.09.19 23:04:00)
2-Cinsellik yaşamadığım bi kadınla beraber olmam. Sevgilim yok kabul ederim. Kimseyi beklemem. Ama vardır illa ki seks yapmamaya takılmayan erkekler.

1- ilk buluşmada el ele tutuşmak isterim ama kız kabul etmezse dert etmem. İlk buluşma sonuçta. Bence 1 ay iyi bi süre birbirini az çok tanımak için. 1 ay sonrasında hala seks yoksa, cinsel çekim oluşmadıysa sorun vardır bana göre.

Çok tecrübesizsin. Enteresan.
  • Delay Fuze  (03.09.19 23:13:57)
"kişisel alan sınırlarına acayip takıntılı bir insanım. Öyle düşünce olarak falan değil çok yakından tanıdığım insanlar dışında birisi fazla yaklaşınca midem bulanmaya başlıyor. Kişiliğini ne kadar seversem seveyım belli bir yakınlık ve temas için zamana ihtiyacim oluyor. Geçen seneki duyurularım duruyor o kadar yoğun duygular hissettiğim adama karşı bile cinsellik falan düşünemiyordum. "

:/
e ama aseksüel olabilir misin? yani neden böyle düşündüğünü inceleme lazım, sıra dışı bir durum çünkü.

1-sorunlu değilsin.cinselliğinle ilgili sorunlar olabilir bu "seni" sorunlu yapmaz.
2-ne aradığını anlamadım.

not: önceki deneyimlerindeki hareketlerin kıroluğuna katılıyorum.
  • jimjim  (03.09.19 23:37:53)
Cevapların hiçbirini okumadım.
Bana güven
- senin hiç sevgilin olmadı aslında, bunu bil. Sevgili olmak için sadece hoşlanmak, sevmek, çıkmak yetmez. Tanımak, güvenmek, bişiler paylaşmak gerekir.
- bi insanı tanımak için zaman gerekir. Yeterince tanımadığın , yaşamadığın biri ile cinsellik yaşama mecburiyetin yok . İçinden gelirse yaparsın. Gelmemesin sorunun değil, demek ki karşı taraf ve aranızdaki duygu bu hissi henüz vermiyor ya da sen buna hazır değilsin

- hiç cinsellik olmadan da müthiş sevgililik olur. Bırak da önce arkaşlık flört eğlence olsun
Sex için aceleye inan hiç gerek yok.
  • photo85  (04.09.19 00:10:08)
bence cinsellik olmadan sevgilik olur erkeğim
sen cinsellik yaşamamışsın hatta bence sevgililik de yaşamamışsın dedikleri gibi.
birine karşı yakın durunca alanını kaybedince miden bulanıyorsa bence de problemlerin var?
benim sormak istediğim bir sorum var oğlanlarla gördüğüm kadarıyla özel birşey paylaşmamışsın anı olarak.el ele tutuşmak bile istemiyorsun cinsellik hiç istemiyorsun.sen neden sevgili olmak istiyorsun.bence sen şekilcisin seviglim olssun ortamda hava atayım kafasındasın.
bana göre de senin düşüncendekine göre sevişeyim sevgilim olsun diye 10larca kişiyle yatıp kalkan biri sanan göre daha dürüst bir insan.
ayrıca bence seven insan bir şey yaşamasa bile karşıdakini ister aşk cinsel arzuyu doğurur.bence sen aseksüel olabilirsin
  • birdposing  (04.09.19 00:17:59 ~ 00:19:06)
Erkeklerin kadınlardan daha fazla seks düşkünü olduğunu nasıl çıkardınız? Elinizde böyle bir araştırma mı var? Bu toplumun genel kabulleriyle alakalı bir durum. Yoksa erkeklerin kadınlardan daha fazla seks düşkünü olduğu külliyen yalan. Kadınların erkeklerden daha fazla seks düşkünü olduğunu da çıkaramayız bu sonuçtan. Bunu bireysel çerçevede değerlendirmeliyiz.

İlişkiye başlar başlamaz seks bekleyenlerin durumu sizi hiç ilgilendirmez. Herkes beklentilerini ortaya koyar. Gerisi karşı tarafa kalmış. Bunu abartı olarak görmek hakkınız değil. Kimseyi bu düşüncesiyle yargılayamazsınız. Kadın veyahut erkek, fark etmez.

Benim anladığım kadarıyla, eğer bu soruları soruyorsan sen de bu durumdan rahatsızsın. Eğer erkekleri veya kadınları değiştirmeyi düşünmüyorsan; çok net söylemek gerekirse iğneyle kuyu kazman gerekiyor. İnsanın varoluşundan bu yana cinsellik onun parçasıdır. Bu cinsellikten kastım sadece seks değil, aynı zamanda dokunma, koklama ve bilumum temastır. Bunları istememek de bir tercihtir saygı duyulabilir ama erkek ya da kadının bunlar olmadan bir ilişkinin yürüyemeyeceğini söylemesine de saygı duymak gerekiyor. Açıkçası sizin yazdıklarınızı okuduğumda sizin karşı tarafa saygı duymadığınızı anlamak zor olmuyor. Bence bunu bir düşünün.

Sorularınıza gelirsek;

1) Herkesin kendi fikridir saygı duymak lazım ama bu durumdan bir rahatsızlık hissedip hissetmediğinize göre değişir bu sorunun cevabı.
2) Bahsettiğiniz sadece evlenmeden seks yapmam türünde bir bakış açısı olmadığı için, bence yok. Sevgi cinsellikten ayrı bir mefhum değildir. Sevgiyi cinsellikten soyutlayarak, kavramı yüceltmiyor aksine içini boşaltıyorsunuz. Gerçekten seven kişi bekleyemez. Eğer sizi belli toplumsal cinsiyet argümanlarına göre kafasında konumlandıran birini bulursanız bekleyebilir ( Örneğin ceann deas'dan iyi anne olur, iyi eş olur... ).
  • Khalkedon  (04.09.19 00:24:09)
seks bütünleşmenin, bir olmanın araçlarından biridir, öcü değildir, kutsal günlerde eylenebilecek bir özel aktivite değildir, sadece belirli insanlarla yapılması makbul bir ayin değildir. arzuladığın insanla sevişmek dünyanın en güzel eylemlerinden biridir. arzulamıyorsan sevişmezsin olur biter ama arzulamadığın biriyle sevgili oluyorsan bu manasızdır, arkadaş ol o zaman. yani içinde meyve olmayan meyve salatası istiyorsun, sonra da garipliği başkalarında arıyorsun. sevgililik-sevmek-sevişmek bunlar aynı kökten gelir. elini tutmaya bile kişisel alan olarak bakıyorsun, nasıl bir mantık aklım almıyor, dindar insanlar bile bu kafalarda değil. birlikte olduğun insanın bedenini merak etmek, keşfetmek istemek, bunlar güzel şeyler, bayağılık falan değil yani. bayağılık karşındakini sadece bedene indirgemektir ama karşındakini sadece bir bilince indirgemenin de ondan geri kalır yanı yok, robot değiliz neticede. aseksüel olduğunu sanmıyorum, bence kendini kasıyorsun, onun da sebepleri vardır muhakkak.

  • night train  (04.09.19 00:34:31)
"Genelde erkekler kadınlardan daha fazla cinselliğe düşkün oluyor kabul ediyorum"
Kabulun baştan yanlış, genellemen bile yanlış.

1-Sorunlu değilsin
2-Bekler
  • liberal  (04.09.19 10:14:12)
1- Tersten bakıyorsunuz. Cinsel çekim yoksa, bir arzulama hissetmiyorsam, dokunmak/keşfetmek/hissetmek istemiyorsam neden tanımak isteyeyim? Neden flört edeyim?

2- Mutlaka vardır böyle düşünen ama sağlıklı değil, ikifarklı cins neden beraberlik kurar? Evlilik, beraber yaşama, sevgililik, bunların hepsinin temelinde seks var, cinsellik var.

Eğer seks iyiyse diğer her negatif huy/karakter/alışkanlık idare edilebilir. Ama seks kötüyse diğer herşey mükemmel olsa bile beraberlik olmaz, yürümez.

Eğer aseksüel değilse nasıl ve ne kadar bekleyecek erkek?
  • John Bloor  (04.09.19 11:45:50)
"o kadar yoğun duygular hissettiğim adama karşı bile cinsellik falan düşünemiyordum."

Selamlar kardeşim, bence sorunun erkekler değil. Öncelikle kendini iyice tanımalısın. Boşver erkekleri. Profesyonel birileri ile görüş, terapiye başla.
  • twelfth  (04.09.19 14:37:56)
1) Değilsin. senin kafandaki ilişki türü bu dünyada var. Kimse herhangi bir şeyi yapmak veya yapmamak zorunda değil. Hasta oluyorum şöyle normlar belirleyip yüksek notadan atıp tutanlara. Bu konuda problem yaşaman karşı tarafla aynı bakış açısına sahip olmamandan kaynaklanıyor. Taraflardan herhangi biri haklı, haksız, aydın veya eski kafalı değil. Tarz, karakter ve keyfinin nasıl istediğine bağlı bunlar.

2) İlk soruda cevap vermisim
  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (04.09.19 15:12:58)
herkes uzun uzun yazmış hepsini okuyamadım ama söylenmesi gereken şeyler kesin söylenmiştir. ben daha kısa ve öz konuşucam.

sevgilisiyle sevişmek dünyanın en doğal eylemidir. ancak ülkemizde sekse bakış ve toplumsal normlar yüzünden bir kadının evlenmeden biriyle seks yapması tü kaka olarak benimsenmiştir. bu ülkenin ortalama bir vatandaşı olarak bu kadar doğal olan bir eylemi yapmak istemediğini sanman ne yazık ki normaldir ama sağlıklı değildir. "sanman" diyorum çünkü böyle yetiştirilmesen senin için de kolay olacaktı, istediğinin farkına varacaktın. zaten bu ülkedeki seks/taciz saldırı/suçlarının çoğu bu tarz bastırılmışlıklar yüzünden yaşanıyor.

herkesin bir anda kültürel/cinsel devrim yapması beklenemez, o yüzden sana "duvarlarını yık ve bu bakış açını değiştir" diyemem ama "nolcak canım çok doğal bişey bu" denmesini de doğru bulmuyorum. temel yanlışların yanlış kalmasına sebep oluyor bu tutum. sen istemiyorsan elbet sevişme ama bunun temelinde yatan şeylerin gerici düşünceler olduğunu da unutma. sevişmekle ilericilik oluyor evet, soranlara şimdiden söyleyeyim. insanın en temel hakkını elinden alacak her türlü baskı gericidir.

kısa yazıcam dedim ama söyleyeceklerimin yarısı bile olmadı, vay amk.

bi de bu işin herkes seks mi istiyor kısmı var. işte herkes sevdiğiyle sevişemediği için erkekler de sadece bu ihtiyacı karşılayacak taktikler geliştiriyor. kısır döngü ama bu erkeklerin oiyasada olmasının sebepleri arasında yukarıda bahsettiğim gerici düşünce de var.

birinci sorunun cevabı bu yüzden bence evet, eski kafalısın. cinsel çekim hissedemediğin için değil, sevişmeye gereğinden fazla anlam yüklediğin için. senin suçun ne kadar bunda, çok diyemem.
  • Bruce  (04.09.19 17:43:58)
Erkekleri cinsel olarak arzulamıyor olabilirsin. Senin eski bir duyurun vardı bi kızdan hoşlanıyorum diye diye hatırlıyorum. Gay olup olmadığını irdele.

  • glide  (04.09.19 18:12:01)
eski kafalı değilsin, her şey tercih meselesi. belki yanlış ülkede doğmuşsun diyebiliriz. imkanın varsa uzak doğulularla takılmanı öneririm. istediğin ilişki türüne saygı duyacak adamlar onlardan çıkabilir.

  • windows95  (04.09.19 18:17:18)