Bu erkek milleti çantalarında ne taşıyor?

Öncelikle ben de postacı çantalı bir erkek olduğumu söyleyeyim. Cüzdan, iki telefon, şarj aletleri, su şişesi, diş macunu ve fırçam derken çanta taşımamak kaçınılmaz oluyor. Ama kimseyi de rahatsız etmiyorum. Millete bakıyorum, yaşlı dedeler bile kamp çantası gibi devasa çantalar takıyor. Bir de millette saygı da yok, herkese çarpa çarpa geçiyorlar. Bu kampçı sırt çantalılarla içinde neredeyse askerlik/evlilik çağına gelmiş çocuklar barındıran puset iten ebeveynler toplu taşımadan/yaşamadan bıktırdılar. Nefret etmeye başladım hepsinden yemin ederim. Ben de artık itiyorum bana çarpan çantalıları.

Kadınların çantaları bile daha minik artık. Peki bu erkekler uzun bir sefere çıkar gibi ne taşıyor çantalarında?

Ben sırt çantası ile çıktığımda genelde bilgisayar oluyor. Çoğu kişinin de aynıdır diye tahmin ediyorum.

  • pembe mezarlık  (30.08.19 20:23:35)
@pembe mezarlık: eğer taşınan şey masaüstü bilgisayar değilse öyle olduğunu düşünmüyorum.

  • m e b  (30.08.19 20:29:09)
spora gitmek için kılık kıyafet olabilir. tişört, havlu, şort belki şampuan, terlik hatta bir de spor ayakkabı vs. bunları taşıyanlar var. içecek, telefon şarjı, kitap vs koyulduğunda zaten 50 litrelik backpack çantaya dönüyor.

büyük sırt çantasında spor malzemeleri dışında genelde bilgisayar ya da benzeri teknik malzeme taşıyor insanlar ama yine de eğer bilgisayarsa bahsettiğiniz büyüklüğe nasıl erişiyorlar ben de merak ediyorum.
  • dahinnotha  (30.08.19 20:44:48)
Spora gidiyordur onlar.

  • stavro  (30.08.19 20:50:43)
işim gereği orda burda çalıştığım için laptop ve bilimum yollarda sürünürken ihtiyacımı giderecek eşyalarım var.

kullandığım çanta da bu
i.ytimg.com

sırtından çantayı indirmeyenlere ben de uyuz oluyorum toplu taşımaya bindiğim anda sırtımdan indirip bacaklarımın arasına alırım.
  • nahtoderfahrung  (30.08.19 20:58:28)
Ufak bi çantam var ama dolu yani mecburen.
(Parfüm, su, anahtarlar, powerbank, yedek t-shirt, çorap, çakmak, sigara, cüzdan , bozukluklar... )

  • benbirbenibulup  (30.08.19 21:37:33)
Powerbook, şarj aletleri, bt kulaklık, powerbank, kindle, defter, kalem kutusu, termos. Bayağı da ağır oluyor.

  • i ve been mistreated  (30.08.19 21:53:53)
Bazen büyük oranda boş oluyor. Bazen spor eşyaları.

  • chavezding  (30.08.19 22:16:28)
Para naklederken dikkat çekmiyor.(pttd)

  • hebanon  (31.08.19 00:25:48 ~ 00:27:19)
laptop
kaşe
fatura defterim
sevkirsaliyem
casıo fx 82 (mühendisin beylik tabancasıdır)
ondan sonraçığımaaa
kalem zımba
şarj aleti
kağıt mendil
mouse
bazı evrak ve dökümanlar hakediş dosyası bok pusur
ajandam

ben paraları bim torbası ile taşıyorum. çok zevkli oluyor.
  • turbo sadık  (31.08.19 00:42:47)