hangi seviye için kurs önerirsiniz?

İtalyanca öğrenmeye başlayacağım, kendi başıma da öğrenebilirim aslında ama motivasyon olması için kurs seçeneğini de aklıma tutuyorum. Sizce hangi seviye için kursa gidilmesini önerirsiniz?

Yani a1-a2 seviyesine kendi başıma gelip mi gitsem daha mantıklı olur yoksa temeli sağlam at, a1'den itibaren gitsen daha mantıklı olur mu dersiniz?

İtalyanca a1-a2 için kursa gittim. Şimdi kendim çalışıyorum. Kursa gitmenin büyük faydasını görüyorum diyebilirim. Gitmeseydim kendi kendime çalışırken birtakım taşlar yerine tam oturmayacak, dediğiniz gibi temel sağlam olmayacaktı.

  • microfiction  (29.08.19 21:45:51)
kurs temeli atma konusunda daha çok yardımcı olur. italyancayı belli bir seviyede öğrendikten sonra zaten kursa gitmenize gerek kalmayacak ki, pratik yaparak ve mevcut italyancanızla ulaşabileceğiniz materyalleri kullanarak zaten ilerleyebileceksiniz. insan dil öğrenirken rehbere, dış desteğe en başta ihtiyaç duyuyor. dilin mantığı, sizi zorlayabilecek kısımları gibi pek çok konu rehber eşliğinde daha rahat anlaşılıyor.

ben vakti ve parası olan herkese gidebildikleri kadar uzun süre kursa gitmelerini tavsiye ediyorum bir yabancı dil öğrencisi olarak (12-13 yıldır birden fazla dili okulda öğrendim, kursta öğrendim, hazırlıkta öğrendim, kendi çabalarımla öğrendim vs. her türlü çabayı sarf etmiş oldum yani) çünkü mental açıdan daha kolay oluyor. bazen hiçbir kitapta bulamadığınız cevapları, asla anlamlandıramadığınız yapıları hocanızın iki cümlesiyle tak diye anlayabiliyorsunuz.

o yüzden ben kesinlikle A1-A2 ve hatta sonrasında imkân varsa B1-B2 için de kursa gidilmesini öneririm. şöyle düşünün: kursa giderken, aynı zamanda kendi programınızı da uygulayabilirsiniz. zaten "kursa gidiyorum, kendi kendime bir şey yapmama gerek yok" diye bir durum söz konusu değil... her halükarda çalışmak, emek vermek zorundasınız. bunu en azından ilk aşamada işi iyi bilen bir uzmanla pekiştirmek, kursa giderek disipline olmak daha faydalı olmaz mı?
  • der meister  (29.08.19 21:46:11)
bence direkt kursa basla. mukemmel disiplinli ve yatkinligi olan biri degilsen kendi calisma isinin yalan olmasi kacinilmaz.

  • hot potato  (29.08.19 21:49:14)