muhteşem üçlü: sinir stres alınma

merhabalar,

geçen yıllarda zirveye ulaşan bir alınganlık sorunum vardı, geçen sene onu yendim. artık gerçekten hayat tarzı olarak "yav he he" modundayım, modunda olmaya çalışıyorum hala.

lakin şimdi de sinir çıktı. herkese her şeye sinirleniyorum. sabah tramvayda bir adet hanımefendi, önünde durduğum ve oturacağım yere poposunun yarısını iliştirdi. sonra yavaş yavaş kaydı. ben sadece tip tip baktım ve güldüm, başka yere geçtim. ama yapmak istediğim şey tip tip bakmak değildi. başka şeylerdi.

araba kullanırken ayının teki yanlış bir şey yaptığında sinirleniyorum. sellektör yakıyorum, kornaya basıyorum. babam diyor ki, sen mi eğiteceksin. eğitcem :(

kırmızı yanarken bir kez biri arabadan dışarı mandalina kabuğu atmıştı ama toplasan 2 mandalina eder. yeşil yandı gittim bunların yanında durdum. utanmıyor musunuz yere atmaya dedim, adamlar camı kapattılar. yine sinirim içimde kaldı.

ikili ilişkilerimde de ben pasif agresif bir insanım. arkadaşım kırılmasın diye bir şey demem sinirlenince, ama hareketlerimle belli ederim o an. yalnızca o an ama. on dakikaya geçer.

evet bütün bu sinir geliyor ve geçiyor. sadece hatırlayınca yine sinirleniyorum.

28 yaşında işinde gücünde bir bireyim. hatta olay bu ya. yeni patronum çok agresif biri. azarlamaya yer arıyor. ben de azarlanmamak istiyorum. ondan böyle doldum.

napcam ben? buldunuz mu bunun tuşunu, basayım.

teşekkürler.

kendimi degistiremedim, ben de isimi ve yasadigim yeri degistirdim. butun bu gerginlik cok ama cok azaldi.

pasif agresiflige hala bir cozumum yok.
  • the end of time  (29.08.19 12:25:15)
Bunun gibi olumsuzluk çok. Baban haklı, eğitemezsin. Bir zamanlar bende öyleydim. Trafikte, yolda, okulda, markette en ufak olumsuzluk görsem sinirlenirdim. Sadece bana zararı oldu. Onlar olduğu gibi devam ediyor. Artık umursamamaya çalışıyorum.

Ufak bir öneri o zamanlar tahlil yaptırmıştım ve b12 vitamin değerim oldukça düşük çıkmıştı. Eksikliği sinirlilik hali oluşturuyormuş.
  • mekaniker  (29.08.19 12:53:04)
@mekaniker
evet bende de öyle çıktı, bir türlü arttıramayınca artık iğne yiyorum. üçüncü iğnemi yedim, iyice gerilmeye başladım ama :/

  • allineed  (30.08.19 12:16:32)
Dilaltı olarak bulunan b12 yi düzenli olarak kullanabilirsin. Faydasını gören çok.

  • mekaniker  (31.08.19 16:13:09)