Kargo elime ulaşmadan iade

Hepsiburada'dan alışveriş yaptım. Siparişimi pttkargo ile göndermişler. Kargo açıklamasında Adres Hatalı olduğu için ulaştıramadık yazıyor. Şubeden teslim alın diye de mesaj attılar sağ olsunlar. Aracım yok, gidip alamam.

Bunu iade edeceğim. Hepsiburada'da "Ürünümü nasıl iade edebilirim?" başlığında "kargodan teslim aldığınız günden itibaren" diye belirtiliyor ama ben ürünü teslim almadım. Süreç nasıl işliyor bilen var mı? Ayrıca benzer siparişi vereceğim ama pttkargo ile "göndermeyin" diye belirtmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

www.hepsiburada.com

Gidip almazsan 2 3 güne geri gönderiliyor zaten.

  • hayatbirfilm_basroldesensin  (24.08.19 12:45:30)
Almazsan geri gider ve direkt iade olur. Ptt’yi arayip almiycam da diyebilirsin
Adres hatali degilse ptt’yi arayip getirin diye baski da yapabilirsin

  • bradshaw  (24.08.19 12:49:30)
İşgüzar bir çalışan teslim edildiye çevirmezse kendi kendine iade olur.

  • baal  (24.08.19 12:54:16)
Hepsiburada'dan iade işlemlerini yaptım. Umarım ürünlerini buradaki şubeden geri alırlar.

@sivrisinek dediklerin doğru olabilir ama pttkargo gönderi takibine adres hatalı açıklamasını girmiş ve şubeden almamı bekliyorlar. Aynı adresle verdiğim daha önceki siparişlerimde ürünler sorunsuz bir şekilde gelmişti. Ve aracım yok maalesef bu yüzden iade ediyorum.
  • kedikumunaiseyenadam  (24.08.19 13:49:29)