Kazalı aracın anlaşmalı yer dışında tamiri

2 gün önce kaza yaptım. Aracın ön tampon, farlar falan gitti, ön kaputta da 10 cm'lik bir ezilme oldu. Başka hasar yok.

Erkek arkadaşım hasarlı araçları tamir edip alım-satım yaptığı için kendi çalıştığı ustanın dükkanına çektirdi. Ama kasko şirketi aracı oradan alalım, anlaşmalı yerimize götürelim diye ısrar ediyor. Babama da erkek arkadaşım ilgileniyor, bizi kazıklamaz falan diyemiyorum.

1) Zaten değiştirilecek parçaları sigorta şirketi gönderiyormuş. Yani ustanın çakma, dandik parça takma olasılığı yok. O zaman ne fark eder ki nerede yaptırdığımız?

2) Erkek arkadaşım hasar kaydını şişirirler diye vermek istemiyor. Ama şirket tramer kaydını düşük tutacağız demiş. Ayrıca başka yere yaptırırsak eksperti, parçaları falan geç gönderiyorlarmış.

Sizce hangisi daha avantajlı? (Şirket: Sompo Japan, araç Şaşmaz'da bir ustada şu an)

Bence zaten en baştan anlaşmalı yere gitmeliydi araç. Şimdi erkek arkadaşım da bana güvenmiyor musun triplerine girdi. Arada kaldım saçma sapan.

böyle durumlarda en güzeli anlaşmalı yerler. yarın öbürgün ben araç alacak olsam aracı beğensem hadi kazasını da önemsemesem olur desem ilk soracağım şey yetkili serviste mi yapıldı. yapıldıysa kayıtları. fotoğrafları. bunları veremiyorsa araç sahibi o aracı almaktan vazgeçerim.

  • ergenpezeveng  (23.08.19 14:41:01)
Anlaşmalı yere götür

  • basond  (23.08.19 14:50:25)
son dönemde hasar kaydını pek şişiremiyorlar, ciddi kontrol var. bunun yanı sıra elbetteki hangi parçanın nasıl takıldığının büyük önemi var. ben en son farı ayarlatmak için dandik bir yere gittim, her farda iki vida var sana usta parçası yüzünden farın ayağı kırıldı.

anlaşmalı yer +1
  • slogan bulamadik  (23.08.19 15:05:17)