kadıköy taraflarında daire almak hakkında

selamlar,

annem ile yaşamak için kadıköy tarafında daire arıyoruz. annemin 20 yıllık benim de 3-5 bir katkım söz konusu.

hata yapma şansımız yok ondan soruyorum.

baktığımız daireler, yani uygun fiyatlı daireler hep 1.katta veya yüksek giriş, bahçe katı, bodrum katı.

insanlar neden 1.kat daireyi satmak istiyor.

bodrum, bahçe katını istememeyi anlarım haşeresi, böceği, nemi, soğuğu, sıcağı insanı yoracak çok faktör var ama neden 1.kat ?

girişin üstün olan birinci kattan bahsediyorum, direkt giriş katlar değil.

iyi akşamlar hepinize.

Çünkü pencereni açtığın an toz-kir-gürültü doluyor içeri...

Özellikle işlek bir sokakta büyük sıkıntı
Hırsız girme riski
Perdeyi aralık bırakamamak
İçeri kedi girmesi - evde kedi varsa dışarı çıkması
Sokaktan geçenlerin sohbetinin evin içinde duyulması
Evde konuşulanların sokakta duyulması
Daha da sayarım ama yeter sanırım...
  • 2 tostos turan  (21.08.19 21:22:12)
Bazısı da 1. Kat istiyor özellikle eşya taşınması zorluğu yaşlılık durumları vs. İçin

  • enis buyutucu  (21.08.19 21:33:02)
yaşlılık durumları için 1. kat hatta yüksek giriş çok uygun oluyor. gençler için kabus ama.

  • ergenpezeveng  (21.08.19 22:05:18)
annemin yaşı 49
benim 28
yani uzun yıllar merdiven çıkarız.
hem de binalar çift asansör falan var. yani giriş kat fiziksel olarak ilgimizi çekmiyor.
  • duruoz  (21.08.19 22:14:35)
dger cikma varsa hele eski bina ise o bina hem isinmiyor hem nem rutubet yapip esyalari curutuyor. yapmayam tasyunu kullanilmis discephe izolasyonudur. ayrica 1. kat cok guvenilir olamayabiliyor hirsizlar birinci kata girebiliyorlar. baska da sebep bilmiyorum.

hayirli olsun. gule gule oturacak ev bulursunuz umarim.
  • turbo sadık  (21.08.19 22:25:31)
hırsız, gürültü, hafriyat kamyonu (son zamanlarda azaldılar ama hala varlar) egzos kokusu, evin içinin dışarıdan görünmesi.

  • tururo  (21.08.19 23:21:24)
Dezavantajlar yazılmış ama çoğu giriş kat ile karıştırılmış bence, normal birinci katın pencere alt seviyesi 5-6 metreden başlar normal projelerde.

Nereye hırsız/ses/toz vs giriyor, tamam daha yüksek katlar gibi avantajlı değil bu konularda ama giriş kat kadar kötü de değildir.

Ben asıl şu cümlenize anlam veremedim;

"insanlar neden 1.kat daireyi satmak istiyor."

İnsanlar her kattan her türden daireler satıyorlar, siz paranıza göre sürekli bu katlara denk geldiğiniz için algıda seçicilik yapıyorsunuz.
  • John Bloor  (22.08.19 11:44:52)
hirsizlarin 1. kata girmesi konusunda soyle bir kolaylik var.
zemin katlarda genellikle camlarda demir parmaklik ferforje vs olur, bunlardan tirmanmak inanilmaz derece kolaydir. merdiven gibi tikir tikir tirmanabiliyorsunuz mesela basit bir yagmur inis olugundan da tirmanabilirsinzi ve bu riske girilie cunku agir yara alma ihtimaliniz pek yok. kamyonu evin dibine cekseniz girebileceginiz daireler var. benim eski evime ben anahtarimi unutunca paso girerdim. hirsiz da girdi ahaha. evde ben vardim sikinti olmadi da. yani birinci kat hirsizlar icin zor degil. aluminyum merdiven dayasan bile cikarsin yav.

  • turbo sadık  (22.08.19 11:54:26)
Yazılanlara ek: Kadıköy'de sokaklar genellikle dar, dolayısıyla alt katlar daha karanlık, üst katlar daha ferah oluyor.

  • gmzo  (22.08.19 15:53:38)