Kredi kartından para çekilmesi

Geçen ay abd de bi İnternet sitesinin avantajından yararlanmak için 1 dolar bağış yapmıştım kredi kartımdan, bu hayvanlar otomatik kayıt yapmış galiba. Böyle şeyleri hesaba katarak kredi kartımı hiç vermezdim ama limiti az diye (1000tl) düşük limitli kartımı vereyim dedim biraz aceleye geldi.

Türkiyeye döndükten sonra kredi kartımdan 2 günde 4 kez para çekilmiş haberim yok, yaklaşık 800 tl çekildi. Mesaj gelen abd deki yere mail attım, yapabileceğimiz bir şey yok diyo kayıt oldunuz fllan filan

Bankayı aradım, kredi kartınızı hemen iptal ediyoruz bi daha çekilmemesi için, yeni kartınızı adresine gönderiyoruz dedi. Ama bu benim haberim olmadan benden para çekilmiş bu işlem asla bana ait değil diyorum, talebinizi aldık 45 gün içerisinde ekibimiz inceleyecek size ait olup olmadığını ve size geri dönüş yapılacak diyo.

Neyini inceleyecekler!? Benim kredi kartım o siteye evet daha önce 1 dolar para işlemi yaptı okey ama benim haberim olmadan ben hiçbir işlem yapmadan 15 gün sonra benden para çekiyorlar. Size ait olup olmadığını inceleyeceğiz ne demek ya :(

Bu sürede ben kart borcunu da ödemeyeceğim 800 tl. Ama tahminine göre banka bana biz de bişey yapamıyoruz ödeyin diyecek degil mi ben de bu bankayla ilişiğimi keserim bu parayı bana ödetirlerse.

Bu şekilde değil ama arkadaşımın kartından habersiz para çekilmişti. Sonra iade edildi. Siz daha önceden onay verdiyseniz süreç nasıl olur bilmiyorum.

  • the coon  (21.08.19 18:29:50)
hocam işlem bana ait değil diyorsunuz ama emin misiniz? sizin yaptığınız bağış her ay otomatik ödemeli bir şey olmasın, abone olmuş olmayasanız? Artık çok klasik bir şey şey bu, insanlar bazen farkına da varmıyor, 1 seferlik veya 1 aylık abonelik alıyorum sanarken 1 senelik sözleşme kabul ediliyor ve ödemeler ay ay alınıyor vs. 2 günde 4 kez para çekilmiş demişsiniz orası biraz garip ama öte yandan mail attım kayıt oldunuz yapabileceğimiz bişey yok demişler. Aboneliği kabul etmiş olabilirsiniz o halde. Öyle olunca da bu işlem benim değil diyemezseniz, banka da alır parayı.

  • senolll  (21.08.19 18:35:58 ~ 18:36:29)
şenol doğru söylüyor.

  • velvetmorning  (21.08.19 18:40:14)
yabanci bir bankada calisiyorum. biz boyle durumlarda iade yapiyoruz ama aninda olmuyor (45 gun de surmuyor). isterseniz siz isteyerek almis oun da iade edin, isterseniz urunu teslim almamis olun.

ayni mantikla size de olmasi laizm diye dusunuyorum. bence odeyin durumunuz varsa cunku hesap kesimden sonra faiz isler. her turlu odetirler onu.

bir de neresi bu bagis yaptiginiz yer? belki hakkinda ayni sikayetler vardir.

bagisi iban ile yapin. kk ile olmaz.
  • supergirl  (21.08.19 18:49:19 ~ 18:50:15)
Banka öder mi bilmiyorum ama macfit için de aynı şikayetlerden bahsediyorlardı bir ara. Sözleşme bittiği halde çatır çatır para çekmeye devam ediyorlar diye

  • enis buyutucu  (21.08.19 21:43:47)