whatsapp mesaj editörü / mesaj saklama görüntüleme vs

arkadaşlar whatsapp denen uygulama artık çığrından çıktı. arkadaşlar arasında mesajlaşma uygulaması, oldu sana bütün işlerin üerinden yürüdüğü, bütün evrak alışverişinin, yapılması gerekenlerin üzerinden döndüğü bir iş uygulaması.

adam kimlik fotosu atıyor, su tarihte işe giriş yap diyor. eskiden bu işler maille olurdu. ya da bir evrak istiyor, whatsapp'tan at diyor. kolayına geliyor herkesin.

telefonum elalemin kimlik çöpüne döndü. resmi indirip arşivlemek işimi görmüyor. önünde berisinde yazılanlar da lazım, gönderildiği tarih lazım. bu yüzden telefonda duruyor hepsi. durması da lazım. 3 yıl sonra bile herif çıkıp "ben sana şu gün göndermiş olmam lazım, sen işe girişi geç yapmışın" falan derse açıp burnuna sokabilmeliyim. silemiyorum telefondan.

tamam drive yedekliyor, ne bileyim ben yedekliyorum da yedeklediğim şey de ancak yine telefonda açılıyor. başka türlü yedekleme de ancak text dosyası ile oluyor.

yok mu şöyle bilgisayara, hariciye, flaşa falan atıp sonra bilgisayarda aynen açabilmemin bir yolu?

sohbeti dışa aktar - medyaları dahil et diyip drive'a veya e-postanıza o kişinin tüm sohbetini medyalar dahil .zip formatında kaydediyor.

  • alwayschargeneverbend  (20.08.19 14:35:06)
peki o zip formatını ne yapıyoruz sonra? drive'da durmaktan gayrı benim ne işime yarıyor?

yani soruda da sorduğum üzere; o dosyayı neyle, hangi programla açıp içine bakıyoruz?

ayrıca 150 tane benzer sohbet var yedeklemem gereken. tek tek mi yapacağım bunu?

toplu olarak bütün vatsap külliyatını alıp, bilgisayarda aynen açıp kullanmak istiyorum. telefonda durmasın, silecem telefondan ama bir yerde de durması ve ulaşılabilmesi lazım.
  • kibritsuyu  (20.08.19 15:04:29 ~ 15:08:34)
bu bahsedilen alıştığınız tarzda komple yedek değil, evet her sohbet için teker teker yapmanız gerekecek maalesef.
drive'a şimdi yedekledim denemek için, medyaları dahil ettiğimde mesajların önemli bir kısmını almadı, fakat medyaları eklemediğimde tüm sohbeti yedekledi, ve .txt dosyası olarak. muhtemelen iki farklı defa yedek alıp birinde medyaları eklemek daha mantıklı olur, bu şekilde hem metin hem medya yedeklenmiş olur.
fakat .txt dosyasında medyaların hangisi olduğunu ayırmanın bir yolu yok gibi görünüyor, o satır "29/04/2019, 21:18 - gkhncnzdgn: <Media omitted>" şeklinde yazılı. drive'da hangisi olduğunu bulmanın da bir yolu yok gibi geldi bana.
yani düşündüğünüz kadar kötü değil, ama mükemmel de değil.
  • gkhncnzdgn  (20.08.19 17:46:33)