Amoklavin - Diş apsesi

İkidir dişim apse yapıyor ve her gittiğimde bunu veriyorlar 1000mg olanını. Etkisini (plasebo etkisi değilse!) 4.gün hissediyorum. Biraz bakındım internette ama bu antibiyotiği kullanan hemen hemen herkes etkisizliğinden şikayetçi olmakla beraber iltihaptan çok diş ağrıları için verilir demişler. Doğru mu bu? Hiçbir bilgim yok ama etkili bi ilaç olduğundan şüpheliyim. Boşu boşuna mı içiyorum ben bunu şimdi?

Biber alerjisinden dolayı ön dişin arkasında dişin dibinde sürekli çıkıp kaybolan aft yüzünden 6 ayda bir ön sol dişim sürekli apse yapar. Amoklavin muadili klamoks bid 1000mg bende gayet etkili ikinci günde apse ağrısı hafifler 4 veya 5nci günde tamamen biter. Dişimi oydurup kanal tedavisi beni ölümden çok korkuttuğu için ölene kadar çekecez bu illeti. Muadili klamoks bayağı etkili.

Etkisini şöyle anlayabilirsin, apse olduğunda panaromik diş rontgeni çektir sonra antibiyotiği kullan ve antibiyotik bittiğinde tekrar panaromik diş rontgeni çektir. Muhtemelen ilk rontgende diş dibinde damla şeklindeki apseyi son rontgende görmeyeceksin. Apse yok olmazsa veya bit kadar küçülmezse amoksisilin sentetik bakterileri senin vücudunda bir işe yaramıyor, başka bir penisilin türevi yazsın doktorun. Sosyal güvencen varsa tüm bunlar devlet hastanelerinde ücretsiz.
  • krtkartal  (19.08.19 16:24:23)