sandviç için haşlanmış tavuk

en güzel hangi bölgesinden olur? göğüs alıyorum genelde haşlama için kalça ya da but mu alsam bilemedim?

bonus soru: pesto sos, tavuk, mısır dışında ne koyayım sandviçin içine?

Kendi başına haşlama tavuğun güzel bir sandviç malzemesi olmadığını düşünüyorum. Bonus sorudan da yola çıkarak tavuğu soslarla(teriyaki, peri peri) lezzetlendirip öyle koy. bence seversin.

Kapya ve kornişonu da malzeme bonusu olarak önereyim.
  • Bruce  (18.08.19 23:52:56)
kemiksiz but al ızgara tava gibi satılıyor. pane harcı falan kullanırsan sandviçe iyi gider zannımca

  • egokalp  (19.08.19 00:05:16)
gogus en yavan kismi tavugun. kullanilabilir ama mutlaka soslaman lazim. but alirsan kendi basina daha lezzetli.
bence misir koyma. ben olsam cheddar, mayonez, hardal, domates, tursu kullanirdim.

  • chavezding  (19.08.19 00:52:14)
üşenmezseniz ben şöyle önereyim. bütün tavuk alıp haşlayın, sonra da bütün parçaları karışık şekilde didin. ne sadece göğüs, ne sadece but/kalça uygun değil bence. kemiksiz parça da almayın. kendi kemiğiyle, suyuyla, yağıyla pişsin. birkaç sandviçlik tavuk çıkar.

pesto hariçse, içine mayonez, hardal, turşu (kornişon ve/veya jalapeno).
  • kibritsuyu  (19.08.19 01:00:09)
@kibritsuyu

Dolapta 4 6 derecede kaç gün yaşar o şekilde 3 günü bulur mu? Taktik mantıklı geldi de sorayım dedim :)
  • kaledekiyalnizlik  (19.08.19 09:54:25)
haşlanmış tavuğa buzdolabında 3 günde bir şey olmaz. zaten 3 güne de biter.

ama yağıyla kemiğiyle piştiği için jöle gibi donacaktır. öyle de yenir ama sevmezseniz kullanmadan önce azıcık tavada çevirip öyle kullanabilirsiniz.
  • kibritsuyu  (19.08.19 10:04:21)