Ücret karşılığı entry girmek yasak mı?

Sözlükten bir arkadaşım bir firma ile çalıştığını ve tanıtım entrysi karşılığı ücret aldığını belirtti. Böyle bir durum sözlük yönetimi tarafından nasıl karşılanıyor?

r10'da parayla entry girelim diye ilanlar lduğuna göre sıkıntı yok.

  • sutlu nescafe  (18.08.19 18:42:51)
bana da o teklif gelmişti. entry başına 10 lira veriyorlarmış,ekibi büyütmeye çalışıyorlarmış vs.kabul etmedim.

  • potsdamer  (18.08.19 18:46:28)
alenen yaparsan, dikkat çekerse hesap gider.

  • Moks  (18.08.19 18:54:45)
bir ara yasaktı, hatta ssg entrysi vardi simdi bulamadim. muhtemelen hala yasaktir.

  • tabudeviren  (18.08.19 19:29:23)
yasak mı değil mi bilmiyorum ama çatır çatır herkes giriyor.

  • scudman1  (18.08.19 19:33:19)
eğer böyle bir şey varsa ek gelir fena olmaz aslında. ama yasaksa riske de girmeye gerek yok. net bilgiyi kim verir sizce?

  • six packsiz  (18.08.19 20:28:46)
Sözlük bir ticari platform sonuçta bir çok reklam metodu da sunuyor. Dolayısıyla kendisine faydası olmayan reklam entrylerini haliyle uçuruyorlar. Ancak aynı zamanda da bir fikir belirtme ortamı yani entry içinde iyi yedirilmiş reklam entryleri barınabiliyor. Tabi arka arkaya böyle birçok içerik girip göze çarparsanız yine uçuyorsunuz...

  • Ufuk  (18.08.19 20:45:00)
yasak, kesin bilgiyi de vereyim, üye olurken kabul ettiğiniz sözleşmede yazıyor.

sözleşme metni şurada, #19784395.

ayrıca ekşi sözlük'te spam reklam yapan yazarlar başlığında ifşa edilenler patır patır uçuruluyor.

edit: sözleşme metnindeki cümleyi ben yanlış okumuşum net bir şekilde reklam yapılamaz anlamı çıkarılacak cümle yok pardon.

ama ilgili başlıktaki yazarların uçurulması olayı doğru.
  • aziz dostum jack  (18.08.19 20:57:32 ~ 21:06:14)
@aziz dostum jack, bu yeterli oldu.

  • six packsiz  (18.08.19 21:06:50)
Ekşide satılan yazar hesapları %75-80 oranında reklam ajansları alıyorlar. Daha fazla bir şey söylemeye gerek yok sanırım.

  • bir peynir kutusu kibrit  (18.08.19 21:13:54)
eksisozluk.com
bu mesela sertsesli diye bir siteyi spamliyordu. dün mesaj attım yönetime bugün uçtu.

  • Moks  (19.08.19 17:08:56)